Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
A bitter day~ - Pagina 2 EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
A bitter day~ - Pagina 2 EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
A bitter day~ - Pagina 2 EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
A bitter day~ - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
A bitter day~ - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
A bitter day~ - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
A bitter day~ - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
A bitter day~ - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
A bitter day~ - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

A bitter day~ - Pagina 2 Copy_o13
A bitter day~ - Pagina 2 Vxdevn11
000 puncte
A bitter day~ - Pagina 2 2uskk811
000 puncte
A bitter day~ - Pagina 2 2m3sl811
000 puncte
A bitter day~ - Pagina 2 Slipdw11
000 puncte

 

 A bitter day~

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 EmptyMar Mar 06, 2012 1:05 pm

Lacrimile ei il facura sa-si stranga degetele intr-un pumn dureros. Nu-i mai pasa de durerea trupeasca, acum cea mintala ii apasa creierul si inima, deopotriva. Cand ii dadu peste mana realiza ca o pierduse. Ca acum ea nu mai era Rebekah a lui. Era cu adevarat o Devoratoare a Mortii. Si cand stateai sa te gandesti ca-i promisese ca n-o sa devina vreodata una de-a lor. Trase aer in piept, incercand sa se abtina din a lovii ceva. In zadar. Lovi cu pumnul peretele de langa ei.
-Vroiai sa fii alaturi de mine? Nu cred ca m-ai cunoscut vreodata. ii zise Grey pe un ton rece. Incepea sa se urasca si la naiba ca nu-si putea explica asta. Bine, stii ce? Te las cu Devoratorii tai. Se pare ca iubirea ta era infima, de aia m-ai dat pe niste... javre de Devoratori. incheie satenul, intorcandu-se cu spatele la ea si traversand camera. Ai grija de tine si stai calma, odata si odata tot va prind. Pe toti. ii declara el, apoi tranti usa in urma sa.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 EmptyMar Mar 06, 2012 1:18 pm

    Tresări când lovi peretele şi alte lacrimi îi alunecară pe obraji. Voia să îl îmbrăţişeze şi să-i spună că-l iubea, să-l sărute şi să-l roage să o ierte. În schimb nu făcu nimic de acest gen. Tonul lui fu ca un pumnal înfipt în inimă. Ridică şocată privirea când îi aruncă acele vorbe. Înţelegea acum că exact ca şi ei, era şi ea în ochii lui. Întinse mâna, vrând să-l prindă, dar prea târziu, căci uşa se închise în urma lui. Rebekah se prăbuşi la pământ şi începu să plângă şi mai tare, repetând în mintea ei fiecare cuvânt al lui, din nou şi din nou.

    Stătu acolo, plângând câteva ore, până când lacrimile îi secară. Se lumină de zi când se ridică şi merse, abia stând pe picioare să-şi facă un duş. Se îmbrăcă în ceva lejer şi luă în pergament. Se aşeză la birou, începând să scrie. Nu era pentru nimeni din castel înafară de el. Când termină, îl prinse şi îşi chemă animalul la ea.
    -Când Grey se va întoarce, să-i dai asta, şopti şi-l sărută pe cap, apoi ieşi din cameră. Ajunse repede jos, la intrarea în şcoală şi ieşi afară, mergând rapid spre ieşirea din Castel. Era hotărâtă să lase totul în urmă. Să scape de povara ce-o purta pe umeri şi să iasă din vieţile tuturor.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 EmptyMar Mar 06, 2012 1:25 pm

Plecase in aceeasi noapte din castel, refugiindu-se la sediul Ordinului Pheonix. Nu mai putea suporta amintirea ei si faptul ca il mintise atat de mult. In alte circumstante ar fi iertat-o, dar la naiba daca putea. isi dorea s-o faca, simtea nevoia s-o simta aproape, dar ceva ii spunea ca toate au timpul lor.
Trecusera doua zile de cand satea inchis in casa aceea, gandindu-se ce sa faca. Brusc se ridica si intra in horn, aparand in Sala cea Mare. Toti se uitau la el. Picase fix la pranz. Ii saluta fugar si fixa scaunul ei cu privirea. Nu era acolo, desi ea deobicei participa la fiecare masa. Intreba ingrijitorul unde era directoarea, si acesta dadu din umeri. Incepu sa fuga inspre camera ei, nervos. Grey sitea sangele pulsandu-i in venele capului. Deschise brusc usa de la dormitorul ei, sperand s-o gaseasca acolo. Degeaba, incaperea era goala si pustie. Ii fixa animalul cu privirea, ce acum se dadea pe langa picioarele sale.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 EmptyMar Mar 06, 2012 1:33 pm

    Pierduse noţiunea timpului. Părăsise Londra în aceeaşi zi când plecase de la Castel, iar acum era acasă. Italia îi lipsise enorm, iar faptul că se întorsese acolo, în locul pe care-l evitase de atâţia ani îi pricinuia mai multă durere. Stătea de câteva ore pe patul parcă neschimbat din ceea ce fusese odată camera ei, având picioarele strânse la piept. Nu mai avea puterea nici să plânge. Semnul Întunecat îi pulsa dureros pe braţ şi asta îi provoca repulsie faţă de propria-i persoană. Îşi scoase bagheta şi rosti vraja ce o putea scăpa de acel semn. Îşi muşcă buzele, pentru a nu ţipa de durere când simţi fierbinţeala şi durerea usturătoare. Gândul îi zbură la Grey şi inconştint începu să plângă. Nu-şi opri lacrimile, ci le lăsă să curgă, odată cu toate regretele ei, ştiind că nu mai poate repara nimic. Spera doar ca el să fie fericit şi să o uite.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 EmptyMar Mar 06, 2012 1:44 pm

Se prabusi pe pat, obosit si dureros de ametit. Nu stia ce sa faca, ce sa spuna. Animalul tinerei se urca langa el, dandu-i acea scrisoare. Statu cateva momente cu ea in mana si nu stiu daca s-o deschida sau nu. Privi peretii, cintemplandu-i. Putea jura ca ii simtea parfumul infundandu-i narile. Se lasa din nou pe spate, deschizand incet plicul. Era bine sigilat si avea acel timbru specific ei. Stranse hartia in maini, si apoi incepu sa o citeasca, cu voce scazuta. Grey se sitea urmarit, insa nu-i pasa. Fixa numele ei cu privirea si soptii niste cuvinte in latina. Continua mai apoi sa citeasca, fiind uimit ca ea ii spunea in sfarsit, adevaruri despre Devoratorii Mortii. Impaturii frumos foaia, punand-o intr-un buzunar, si iesi lent din camera, avand o parere de rau sa lase acel dormitor gol.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 EmptyMar Mar 06, 2012 1:56 pm

    "Întotdeauna te voi iubi, indiferent că te indoieşti de sentimentele mele."
    Tresări şi deschise ochii, dându-şi seama că adormise. Revăzu în minte ultimul rând al scrisorii şi asta o făcu să se încrunte dureros. Se ridică din pat, sprijinindu-se de perete pentru a reuşi să stea în picioare. Nu mai avea putere să facă nici măcar un pas. Se prăbuşi şi rămase acolo, strângându-şi picioarele la piept. Închise ochii şi se cufundă într-un somn lipsit de vise.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





A bitter day~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
A bitter day~
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Parter :: Biblioteca :: Sectorul interzis-
Mergi direct la: