Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
My heart pronounce your name , my love ...  EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
My heart pronounce your name , my love ...  EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
My heart pronounce your name , my love ...  EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

My heart pronounce your name , my love ...  Copy_o13
My heart pronounce your name , my love ...  Vxdevn11
000 puncte
My heart pronounce your name , my love ...  2uskk811
000 puncte
My heart pronounce your name , my love ...  2m3sl811
000 puncte
My heart pronounce your name , my love ...  Slipdw11
000 puncte

 

 My heart pronounce your name , my love ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptyJoi Mar 08, 2012 9:07 am

    Lumina lunii mângâie cu blândeţe pământul acoperit cu o mantie albă . Paşii şatenei erau înăbuşiţi de gălăgia făcută de copiii ce nu avau linişte în acea seară . Se înoptase de mult , fiind opt ceasul , dar asta nu însemna că blondina avea de gând să se retragă . Ridică alene privirea - i blândă, asemeni migdalelor , ce în acea noapte , părea aurie , spre cerul negru scăldat de miile de stele şi zâmbi admirând frumuseţea lunii pline .

    Fulgii mari şi albi cădeau nestingheriţi , fără a le păsa de persoanele ce se plimbau asemeni ei , prin noaptea albă . Îşi trecu degetele albicioase prin părul lung şi oftă uşor . Se simţea ruptă de realitate de la un timp , şi tare şi - ar mai fi dorit să afle de ce . Little Whinging , era vesel şi lipsit de vreun lucru râu , sau cel puţin aşa vedea Tiffanie la acel moment . Probabil , prezenţa faimosului Harry Potter făcea ca acel loc să rămână neclintit şi diferit faţă de tot ce ştia ea . Deşi era gălăgie în jurul fetei , ea simţea liniştea de care nu avea parte în Londra .

    Vacanţa de iarnă picase cum nu se putea mai bine , mai ales că în ultima vreme , în şcoală , parcă spiritele se încinseseră extrem de mult , având în vedere , acea strânsă competiţie din Cercetaşi şi Viperini .
    -Sărmanii Cercetaşi , atât de naivi şi prostuţi , oftă şatena pe un ton fals şi zâmbi amuzată , privind în jurul ei . Se aşeză pe o bancă , după ce dădu zăpada jos , şi - şi lăsă trupul să se relaxeze , departe de toată acea agitaţie .
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptyVin Mar 09, 2012 9:06 am

Iubeşte zăpada când o poate privi ascuns de undeva. Îi aduce aminte de părul său, de un alb pur. Dar să meargă rpin zăpadă, prin frig, fără niciun feld e vrajă care să îl portejeze. Ah, urăşte asta. Îşi dă puţin bretonul din ochi, uitându-se urât la o tânără de vârsta lui care îl priveşte insistent. Aceasta rânjeşte strâmb la el, parcă aşteptând acelaşi gest din partea lui. Dar Shin pleacă, trăgându-şi mai bine gluga gecii încuiate pe care o poartă. Nu ştie de ce a vrut să vină aici. Ca să vadă unde a cresctu băiatul acela care a reuşit să îl distrugă pe Lord? De ce să vadă asta? Urăşte oamenii care îl consideră eroi. Era mult mai bine dacă oamenii, Încuiaţii, ştiuau cine sunt şi de ce sunt în stare, ca să nu mai fine nevoit să se îmbrace aşa sau să se paorte aşa cu ei. De parcă i-ar păsa de soarta lor. Doar de parcă, pentru că îi urăşte.
Priveşte drept în faţă, către o şatenă care ocupă banca dintr-un parc. Este vărjitoare, este Devorator. Simte asta. Crede că îi ştie şi numele? Tiara? Nu, nu , asta a fost alta. Tifanny! Ah, aşa o chema. Tiffany!
" Ocupată? " întreabă din spatele ei, punându-şi degetele pe umărul ei.
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptyVin Mar 09, 2012 9:20 am

    Începu să fredoneze încet un cântec de leagăn ce mama ei i-l cânta atunci când era mică şi-şi lăsă capul pe spate, permiţându-i luminii palidei luni să-i scalde chipul. Părul îi căzu uşor pe spate, asemeni unei mantii, făcând-o pe Tiffanie să surâdă delicat. Simţea că ceva se schimba în jurul ei, de parcă, era posibil ca istoria să se rescrie, iar trecutul să fie reînviat. Trupul tinerei se cutremură scurt, din cauza frigului, dar ea nu făcu nimic. Auzea vocile copiilor în jurul ei, dar nu le acorda atenţie. Îşi trecu degetele prin păr, apoi îşi ridică uşor capul, ochii ei căprui privind drept înainte. Nu-i luă mult până să observe acea siluetă masculină, dar nu făcu nimic, preferând să stea liniştită şi să urmărească spectacolul nopţii. Ar putea deveni interesant. Îşi trecu limba peste buze, simţindu-le uscate şi imediat apoi, simţi gustul metalic al sângelui. Clătină din cap, clipind des.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptyVin Mar 09, 2012 9:33 am

Nu îi răspunse. Presupune că este pierdută în peisaj, fără nicio şansă de a o aduce înapoi. Zâmbeşte către ea, dându-şi cu o mişcare graţioasă, plină de stil, părul argintiu de ochi. Pune mâna pe marginea băncii şi sare peste ea, aterizând în fund lângă fată. Aceasta nici nu îl bagă în seamă. Îşi sufulcă mâneca stângă. Îşi scoate bagheta din buzunar, apoi apasă puternic semnul, cu chipul ei în minte. Asta ar trbeui să o aducă la realitate.
Îşi aduce aminte, brusc, chinurile prin care a trecut când încerca să înveţe să controleze semnul în toate felurile posibile, la fel cum putea să facă şi El. Închide ochii, alungând gândurile sumbre ale tinereţii sale. Tinereţe. Gândeşte despre el de parcă ar avea o mie de ani. Nici nu a bătut bine douăzeci şi cinci. Piveşte drept înainte. Cum l-au numit? Cel mai tânăr Ministru, nu? Pierdut în gândurile sale, lasă zăpada să i se depună pe umeri.
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 2:12 am

    Abia după un timp realizează că cineva era acolo şi trasare, întorcându-şi privirea spre cel de lângă ea. Ridică o sprânceană când observă că era însăşi Ministrul Magiei şi îl privi calmă.
    -Ce este cu tine pe aici, Shin? întreabă calmă, ştiind destul de bine cine era. Nu era nevoie să-i privească semnul pentru a-l recunoaşte. Trase aer în piept şi îşi lăsă capul pe spate din nou, clipind des din genele-i lungi, apoi îşi duse mâna la gură, abţinându-şi căscatul. Era plictisită şi lipsită de chef. Era linişte la conac, având în vedere că nu primise nimic de făcut. Clătină din cap, absentă.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 2:50 am

După mai mult de zece minute îşi dă seama şi ea că el se află lângă ea, privind drept în faţă. Ar fi făcut cum a făcut ea, şi să o ignore. Dar nu putea. Dim moment ce el s-a băcat cu ea în seamă... Oftează, dându-şi părul din ochi. Zâmbelte către ea, întorcându-se din trunchi.
" Pe lângă faptul că urăsc să am în coadă cel puţin zece persoane diferite? " o întrebă el, zâmbind larg, privind-o direct în acei ochi de un verde enervant, inuman, care ar fi hipnotizat pe oricine. " Am evadat din închisoarea oficială. " spune pe un ton senin, dându-i două şuviţe şatene din ochi.
Este hipnotizat de privirea ei. Ar putea să o privească aşa mereu şi mereu, fără să se oprească, odihnindu-se doar în privirea ei.
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 3:06 am

    Îl priveşte cu atenţie, analizându-i trăsăturile puternice şi masculine şi ridică o sprânceană când îl aude. Desigur, ştia cum este să fii urmărit de cineva.
    -Ai evadat, hă? întrebă şi surâse fermecător şi uşor machiavelic. Îşi puse un picior peste celălalt şi trase aer în piept, apoi privi cerul negru, după ce el îi dădu părul de pe chip. Trase aer în piept, şi îşi întoarce din nou ochii asupra lui, cântărindu-l din privi.
    -Am chef să fac ceva. Vreau să mă distrez, spuse ducându-şi un deget pe buze şi oftă încet.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 3:21 am

Îl omoară surâsul lui Tiffany. Şi privirea ei atât de visătoare... Îi ascultă întrebarea ironică, zâmbind larg la finalul acesteia.
" Da. Şi tu ai fi făcut al fel, crede-mă. Te iau de incapabil acolo... " rosteşte, uşor dezamăgit de incredibila prostie a unora dintre cei mai buni vrăjitori din această ţară blesetmată. Priveşte drept înainte către cele două fetiţe care se joacă în zăpadă, făcând un om din ea, şi către cei doi băieţi, care şuşotesc ceva, de parcă ar aştepta momentul oprtun să îl strice. Surâde dulce, căutându-şi cumva în memorie amintirii copilăriei neştiutoare. Până la unsprezece ani. Unsprezece ani de tâmpenie absolută." Să te distrezi cum? " întrebă rânjind pervers către ea când acesta termină de spus ce are în gând, ca să îşi petrecă mâna pe după umerii ei, trăgând-o înspre el.
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 3:30 am

    Îşi trecu lent degetele prin părul lung şi şaten, clipind de câteva ori, apoi trece cu limba peste buze, umezindu-le. Deşi era frig, nu simţea nimic, fiindu-i chiar cald. Se întinse uşor, amorţită şi tresări când mâna blondului o trase mai aproape de el. Se lipi uşor de acesta şi îl privi, chicotind slab când îi auzi întrebarea şi îi văzu acel zâmbet. Îşi muşcă buzele şi clipeşte des, apoi trage aer în piept.
    -Să mă joc cu cineva, spuse ca răspund la întrebarea lui şi îşi trece lent degetele peste pieptul său, privindu-l în ochi. Surâde seducător.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 5:07 am

Este, în mod evident, surprinsă de gesturile sale. Şi el la fel. Nici nu se mai recunoaşte. De câte ori a spus, cu voce tare, că nu va mai avea niciodată o prietenă. Şi, cu toate astea, uite-l aici, luând-o pe această fată în braţe de parcî ar fi fost ceva obişnuit, un lucru pe care îl face în fiecare zi cu orice fată, fără nicio problemă. Oftează.
Răspunsul ei la a doua sa întrebare fu mai mult decât satisfăcător. Îi prinde mâna de pe pieptul lui între degetele lungi şi albe, incredibil de calde contrar faptului că nu le-a pus în buzunare de când a ieşit afară, pe ninsoare. Şi surâsul ei. Surâsul ei aprope că îl făcu să o prindă de bărbie şi să îi sărute o dată acele buze, ca să ştie că a făcut-o şi pe asta.
" Cineva anume sau... " spune el, jucându-se cu degetele fetei care erau încă pe pieptul lui.
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 5:20 am

    Îşi împleteşte degetele cu ale lui, privindu-l cu zâmbetul pe buze. Îşi trece limba peste buzele rozalii, umezindu-le şi îl priveşte în ochi, clipind des. Cealaltă mână şi-o trece lent pe gâtul lui, apoi prin părul acestuia. Începe să se joace cu o şuviţă din părul lui, răsucind-o pe deget.
    -Poate e cineva. Sau poate nu, surâse seducător şi uşor provocator, trecându-şi unghiile peste braţul lui musculos. Îşi apropie doar puţin chipul de-al lui, simţindu-i respiraţia fierbinte pe buze şi îi aşteaptă mişcarea.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 5:33 am

Acele gesturi îl scot din minţi. Parcă nu ar mai avea acel calm de fier pe care l-a adoptat acum câteva luni, după ce "iubita" sa a fost găsită într-o baltă de sânge de către nişte aurori. Dar el a rămas impasibil. "Îmi pare rău pentru ea, dar nu ne înţelegeam foarte bine în ultima vreme". Acestea au fost singurele lui reacţii. Zâmbeşte larg către Tiffany, simţindu-i mâinile în părul lui.
" Nimeni nu va ştii, aşa-i? " rosteşte pe un ton fericit privindu-i zâmbetul provocator.
Nu s-a mai putut controla când aceasta îşi apropie chipuld e al lui, făcându-l să îi simtă respiraţia fierbinte pe buze. Îşi petrece cealaltă mână după gâtul ei, trăgând-o înspre el, sărutându-i apăsat buzele, lipind-o de el apăsat, aşteptând ca ea să îi răspundă la sărut.
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 5:40 am

    Îl priveşte printre gene, provocatoare, asemeni unei feline ce-şi atrăgea prada spre ea.
    -Ce ne pasă nouă de ceilalţi? Din partea mea să se ducă dracului cu toţii, şopteşte şi râde, vocea ei sunând sexy şi joasă. Rânjeşte mulţumită când o trage spre el şi o sărută, apoi îi prinde geaca în pumni şi îi răspunde la sărut, prinzându-i buza de jos cu dinţii. Trage de ea, lingând-o provocator. Se lipeşte mai mult de el, aşezându-se pe picioarele acestuia.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 6:13 am

Da, ce le pasă lor de restul? Hm? rânjeşte,a scultându-i răspunsul pe tonul acela sexy, enervat de "genul lui", aşa cum şi Ea ştia să facă. Nu îi mai răspunde. Buzele le sunt lipite într-unul dintre acelw săruturi provocatoare, de care nu a avut parte de foarte, adică foarte, mult timp. Îi prinde limba între buze, strecurând-o cu grijă înapoi la el în gură, începând un dans haotic cu ea, cercetându-i apoi fiecare colţişor şi fiecare curbură, într-o dorinţă păcătoasă de a ştii tot ce se află acolo. Urăşte aceste momente în care simte nevoia neapărată să sărute pe cineva. Deobicei se poate controla. Dar acum...
Sus In jos
Tiffanie Johnsonne.
Viperini
Viperini
Tiffanie Johnsonne.


Mesaje : 18

My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am

    Începe să se joace cu limba lui, învârtindu-i-o cu a ei, într-un mod lent şi provocator. Îi înconjoară talia cu picioarele, trăgându-l şi mai aproape de ea şi îşi strecoară cu dexteritate mâna pe sub geaca şi tricoul pe care el îl purta, atingându-i pieptul cu degetele. Se înfioară simţind căldura ce trupul lui o emana, în timp ce era rămânea atât de rece. Îi prinde limba cu buzele, sugându-i-o uşor, apoi când simţi nevoia de aer, rupe sărutul, doar pentru a-şi lipi apoi buzele de gâtul lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





My heart pronounce your name , my love ...  Empty
MesajSubiect: Re: My heart pronounce your name , my love ...    My heart pronounce your name , my love ...  Empty

Sus In jos
 
My heart pronounce your name , my love ...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Love me, babe~
» Let's play a love game~
» " There are flaws in romance , but love is perfect "
» Foolishly , I guess I love you so foolishly .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Imprejurimile Castelului. :: Little Whinging-
Mergi direct la: