Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
" There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

" There are flaws in romance , but love is perfect " Copy_o13
" There are flaws in romance , but love is perfect " Vxdevn11
000 puncte
" There are flaws in romance , but love is perfect " 2uskk811
000 puncte
" There are flaws in romance , but love is perfect " 2m3sl811
000 puncte
" There are flaws in romance , but love is perfect " Slipdw11
000 puncte

 

 " There are flaws in romance , but love is perfect "

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyMier Mar 07, 2012 8:10 am

Sâmbătă după-amiaza, pe la cinci jumătate.

Se priveşte în reflexia lui din geamul murdar al Ceaunului Cărpat. Urăşte când trebuie să renunţe la ore pentru a face ceva pentru Ordin . Îşi lasă capul înapoi în palmă, revenind la pana lui albă , pătată cu cerneală , şi la bucata de pergament pe care scrie cu zor . Vede în faţa lui numai cuvinte. Nici nu ştie de ce se chinuie să facă asta . Rapoarte peste rapoarte. Dar nu are timp să Îl vadă faţă-în-faţă. "Scire, o să îţi facă bine.". Bine o ceapă, nu are nervi de aşa ceva. Oftează adânc, ridicându-se. Îşi lasă acolo toate hârtiile, privind dezamăgit spre cele aproape două pagini pe care le-a scris până acum. Ar trebui să fie mult mai serios, să se ţină de treabă. Dar nu poate să se împartă în atât de multe părţi. Îl priveşte pe tânărul care tocmai se plânge de camerele oribile de aici.
Park se gândeşte în sinea sa dacă să dea bani pentru a sta aici sau să Dispară până în apropiere de Hogwarts. Dar, dacă se întoarce la castel ca fi bombardat de tot felul de întrebări la care nu are răspuns. Împachetează în geanta pe care a adus-o cu el hârtiile şi călimara sigilată cu o vrajă şi pana. Până la urmă, poate scrie la fel de bine şi la Hogwarts.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyMier Mar 07, 2012 2:13 pm

    De când cu acea mică "ceartă", dacă poate fi numită aşa, nu mai vorbise cu Lee. Nici pe la ora lui nu mai dăduse, deşi îi era asistentă. Se simţise rău săptămâna ce trecuse, fiind şi puţin răcită, aşa că nu se obosi să iasă din cameră sau să dea explicaţii. Şi totuşi, îi era dor de el. Oftă, mergând încet spre Ceaunul Crăpat. Nu ştia ce Dumnezeului voia să facă acolo, dar nu căuta răspunsuri la întrebări nerostite. Fiind vineri, sfârşit de săptămână, început de weekend, dorise să ia o pauză de la tot ce însemna castel şi problemele lui, aşa că zilele astea avea să şi le petreacă la Ceaunului Crăpat. Intră înăuntru şi nu fu extrem de atentă pe unde mergea, privind gânditoare podeaua. Îşi muşcă buzele absentă.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 5:36 am

O priveşte intrând făăr să se mişte. Da, cineva acolo sus îşi bate joc de el şi acum râde cu lacrimi despre faptul că este uimit. Priveşte înapoi spre scaunul depărtat de masă. Se trânteşte pe el, aruncând două valuri de înjurături fluente pe coreană, privind drept în faţă. Îşi scoate bagheta din buzunar şi începe să o fluture în faţă şi în spate, jucându-se cu nişte vrăji. Nu ştie ce să îi spună. Nu i-a motivat nici una dintre cele cinci absenţe , nici măcar nu i-a spus că are de gând să îşi găsească alt asistent dacă nu se întoarce rapid la ore. Rebekah i-a spus că a fost puţin răcită şi că era mai sigur să rămână în dormitor ca să nu împrăştie virisul în toată şcoala. Dar de când nu se poate vrăji o răceală? Până şi el ştie cum să o vindece cu o simplă vrajă.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 5:50 am

    Se lovi de un bărbat ce îi adresă câteva cuvinte nu tocmai frumoase. Iar dacă altă dată probabil respectivul s-ar fi ales cu două-trei blesteme aplicate asupra lui, acum Alyssa îi oferi doar câteva scuze banale. Trecu pe lângă el, ţinându-şi capul în jos şi se îndreptă spre o masă. Nu era deloc în apele ei în ultima vreme. Îşi aude telefonul sunând şi îl scoase. Răspunde când vede că era Rebekah.
    -Da Rebekah? Nu, am plecat din şcoală pentru weekend'ul ăsta. Da. Ştiu că vraja pentru înlăturarea Semnului e dureroasă, dar nu-mi pasă. Adică nu poate fi mai rău decât ce am păţit până acum, nu? întrebă şi râse nervos şi uşor temătoare. Se înfioră amintindu-şi la câte torturi fusese supusă la început, când intrase în rândul Devoratorilor şi nu reuşea să facă ceea ce i se poruncea. Închise ochii, aşezându-se pe un scaun.
    -Sigur. Vorbim duminică seară când mă întorc, zise cu glas tremurând şi închise privind absentă pe fereastră.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 5:59 am

Acel tip. ah, acel tip nu are şanse. Lee îşi ridică bagheta spre el şi rosteşte o vrajă simplă, cu efect întârziat, ce îl va transforma peste nici două minute într-un broscoi. Zâmbeşte, văzând-o cum vine mai înspre el. Este sigur că nu l-a văzut. Stă cu privirea fixată în podea de când a intrat. Tace şi o lasă să se aşeze în faţa lui, privind-o la fle de degajat ca n orele în care o pune să explice ceva, ca atunci când nu s-au certat. Îi zâmbeşte larg, cu gândul la aceste amintiri plăcute, în care lumea nu era atât de crudă, în care nimeni şi nimic nu potea să îi oprească din a ţine acel secret afurisit. Ce prostie a facut atunci când a întrebat-o. Şi că a bănuit, a fost o prostie. Totul a fost o prostie oficială, care nu merită nimic din viaţa lui.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 6:11 am

    Îşi întoarce privirea şi comandă un ceai. Încă se mai simţea puţin rău, dar nu dorea să folosească magia. Pentru prima oară, voia să se considere un om "normal". Un Încuiat, dacă ar fi fost posobil aşa ceva. Oftează prelung şi priveşte masa plină de semne. Îşi trece degetul peste ceea ce probabil se vrea a fi o inimă scrijelită cu un briceag ceva. Îşi scoase bagheta şi zâmbind uşor o modelează, făcând-o să arate mai bine. Trage aer în piept şi apoi îşi întoarce brusc capul când aude uşa, dar nu reuşeşte să vadă cine a intrat, căci îl vede pe Lee. Înghiţe în sec. Fusese acolo de la bun început şi nu-l văzuse ea? Sau abia venise? Nu ştia răspunsul. Clipi de câteva ori, neştiind ce să facă sau să spună. Stă puţin pe gânduri şi se ridică, mergând la el.
    -Îmi pare rău că nu am anunţat că lipsesc. Nu mă simt prea bine, spuse încet, privindu-l.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 6:18 am

Nu îşi dă seama de cât timp stă acolo şi o priveşte în gol, cu capul lăsat în palmă, respirând atât de tăcut încât prezenţa lui acolo ar fi fost imposibil de dedus. O priveşte în continuare în mintea sa derulându-se tot felul de amintiri i glume şi momente şi toate astea din zilele fericite în care ei doi puteau vorbi fără să aibă o urmă de îndoială. Când se întâmplau toate astea? Acum cât timp? O mie, zece mii de ani? Acum atât de mult timp că lumea a avut timp să moară în întregime? O vede trezindu-se la realitate, privindu-l în ochi, surprinsă. Da, nici nu ştiai că era aici, aşa-i? Nu ştii ce a auzit şi ce nu, da? Bun, pentru că nici el nu ştie. Îi zâmbeşte ascultând tot ce are de spus, inspirând aer adânc în piept.
" Ştiu. Mi-a spus Rebekah. "
Ce răspuns penal. Ar fi trebuit să îi spună altceva, nu să pună sare pe o rană veche. Oftează enervat.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 6:32 am

    Îi aude răspunsul şi priveşte în altă parte, pentru ca el să nu-i vadă dezamăgirea din ochi. La ce se aştepta? Nici măcar nu se obosise să vină să vadă ce face. Sau să-i trimită o vorbă prin Rebekah. Nimic din toate astea.
    -Cred că voi mai lipsi o perioadă. Vreau să trec peste asta fără magie. Dacă doreşti şi ai nevoie, caută-ţi altă asistentă, zise fără a-l privi. Adevăratul motiv pentru ca trebuia să mai lipsească, era datorat de înlăturarea Semnului Întunecat. Rebekah îi spusese că e dureros, trecuse prin asta şi fusese singură, iar ea va face acelaşi lucru.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 6:40 am

Se întoarce . Dar era evdent că va face asta. I-a fost frică până şi să o întrebe pe Rebekah ce mai face, dacă o duce mai bine. I-a fost fircă să intre în acel afurusit şi tâmpit de dormitor ca să o viziteze. O altă asistentă? La fel de bine nu ar mia preda la ore. Nu că ar fi făcut ceva. "Conspectaţi din carte.", "Vom da un test", "Pregătirile pentru examen sunt amânate pentru câteva săptămâni."... Şi toate astea fără rost. Va lipsi şi mai mult. Şi acum totul are logică. Semnul.
Priveşte în jos. Ce să îi spună? Că nici nu mai vrea să predea la clasă fără ea? Că nu are rost să îi vadă în faţă pe toţi acei rataţi dacă ea nu este acolo, în prima bancă, ca să îi zâmbească? Nu, nu îi poate spune asta.
" Nu. Presupun că doar nu o să mai facem Farmece până te vei întoarce. " "Chair dacă nu te vei mai întoarce..." gândeşte imediat ce termină de vorbit.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 6:47 am

    Şi dacă ar ştii că face toate acele lucruri pentru el, ce ar zice? Probabil ar rămâne la fel de impasibil ca şi până acum. Dar nu-i va spune nimic. Indiferent de cât timp va trece nu va sufla nicio vorbă. Nu l-ar interesa ceva atât de trivial ca ceea ce dorea ea să facă. Era o banalitate pentru acesta. Rămase uimită auzindu-i cuvintele şi-şi muşcă buzele.
    -Asta nu e tocmai un lucru bun pentru Hogwarts. În plus nu-i capăt de lume. Mă voi întoarce repede, zice şi îi zâmbeşte calmă. "E o promisiune." , gândeşte apoi, uitându-se în ochii lui.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 7:06 am

Zâmbeşte, ascultânud-i cuvintele. Ar fi vrut să îi spună că îl doare exact undeva de Hogwarts şi tot ce se întâplă acolo, că nu îi pasă dacă lumea din jurul lui se va prăbuşi, atâta timp cât ştie că ea se va întoarce. Unde? Nu contează unde, atâta timp cât este înapoi la el. Surâde către ea, dându-i două fire roşcate de păr de pe obraji, cu mişcare scurtă a mâinii, lungind-o peste masă.
" Dar orele nu au niciun farmec fără tine. Şi vorbim aici despre Farmece... " spune el, dându-şi seama pe la jumătate de jocul de cuvinte tocmai gândit fără să vrea. Îi zâmbeşte dulce, dându-şi părul din ochi şi el, pentru că îl enervează la culme cum acele şuviţe negre îi tot cad în ochi.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 7:14 am

    Rămâne pe loc când degetele lui îi ating chipul, dându-i şuviţele după ureche, abţinându-şi impulsul de a se apleca pentru a-l săruta. Surâde fermecător la auzul replicii lui şi roşeşte uşor. Îl vede cum încearcă să-şi facă părul să stea şi se aşează pe vine în faţa lui, începând să îl aranjeze. Nu-l priveşte direct, dat fiind distanţa mică dintre chipurile lor, şi-şi vede de trabă, aranjându-i frizura.
    -Părăsesc Devoratorii, se trezeşte spunând, şi palma ei se opreşte în părul acestuia, în timp ce Alyssa îşi coboară privirea spre el, căutându-i ochii. Voia ca el să fie alături de ea în acest timp. Avea nevoie de el, mai mult ca de orice.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 7:27 am

Zâmbeşte, lăsând-o să se joace cu părul lui, aranjânud-i freza cât mai bine, din moment ce el nu este în stare nici măcar să se aranjeze înainte să plece de acasă. Zâmbeşte către ea până când ea îi spune.
Cum să... Ea ştie la ce pericol se expune? Bănuieşte vreo secundă în ce pericol se pune pe ea şi ... Dar cui îi pasă de restul? Ea, ea este cea mai importantă? A bănuit vreo secundă cât pericol cât de dureroasă este acea vrajă ca să înlăture semnul?
" Ba nu. " cât se simplu şi la obiect a fost această repilcă. Şi, cu toate astea, nu crede că îi trebuie mai mult. Nu trebuie să plece dintre Devoratori.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 7:38 am

    Se ridică dându-se câţiva paşi în spate după ce îi termină de aranjat părul şi-l priveşte calmă.
    -Ba da. Rebekah a făcut-o. E timpul să o fac şi eu, spuse şi zâmbi blând. Nu-i păsa de durerea prin care trebuia să treacă, căci aceea nu era nimic cu faptele pe care ea le făcuse în trecut. În plus, nu se teme de Devoratori. Nu se mai teme de mult timp. Se apleacă şi îşi lipeşte fruntea de a lui, privindu-l în ochi.
    -O fac şi mă întorc la tine. Doar aşteaptă-mă, zise încet şi îi sărută scurt buzele, îndreptându-se de spate.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptyJoi Mar 08, 2012 8:00 am

Rebekah. Ce exemplu... Rebekah este excepţia de la toate, începând cu Devoratorii şi terminând cu Grey. Se uită la ea foarte serios, trăgând-o în poala lui, lipindu-şi scurt buzele de ale ei. Nu este timpul să o faci şi tu. Tu rămâi aşa perfectă cum eşti acum, cu sau fără semn. Cui îi pasăd e semn? Cui îi pasă de orice atâta timp cât eşti cu el? Cui?!
" Las-o-n pace pe Rebekah. Nu trebuie să fii clona ei. Te iubesc cu sau fără semn. " ăi spune cu o expresie extrem de serioasă pe faţă, privind-o drept în ochi. " Nu vreau să te aştept... " adaugă şoptit, încercând degeaba să parcă calm. Nu este calm deloc. O mie de gânduri îi zboară prin cap şi toate au acelaşi mesaj. "O vei pierde, idiotule!". Şi acesta este adevărul.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 3:21 am

    Îl priveşte în ochi şi oftează încet. Nu-i vine să creadă cât de repede o face să-şi schimbe dediziile şi cum reuşeşte să se joace cu mintea ei. Îşi lipeşte fruntea de a lui, privindu-l în ochi, căutând răspunsuri la întrebările ei nerostite. Nu credea că se va simţi atât de legată de cineva, mai ales de cineva din Ordin, dar ştia de asemenea că destinul îşi bătea adesea joc de ei. Trage aer în piept şi zâmbeşte uşor.
    -Rămân lângă tine, spune încet şi îl sărută, dându-i de înţeles că nu mai pleacă.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 3:26 am

Privirea ei cercetătoare din ochii lui i-au dat de înţeles că are atât de multe întrebări pe care nu i le va spune niciodată, încât încercă să le găsească în ochii ei. Degeaba. Are o privire impasibilă, cum ar fi trebuit să aibă şi el ăn acel moment. Dar nu poate. Cum reuşeşte ea să îl facă să îşi coboare toate zidurile, să fie la fel de lipsit de apărare ca un copil mic, care nu reuşeşte să îşi controleze mişcările. Dar a convins-o să rămână. Şi asta,a sta este cel mai important lucru dintre toate.
" Bine faci... " ăi răspunde, lipindu-şi din nou buzele de ale ei, într-un sărut moale, dulce, care nu avea nici început, nici sfârşit, ci doar prezentul.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 3:37 am

    Surâde când îl aude, şi-şi bagă o mână în părul lui, răspunzându-i la sărut. Şi dacă se gândea mai bine, aceea era viaţa ei. Legată de Ordin doar prin Lee, dar întotdeauna de partea Devoratorilor. Nici că şi-ar fori să o schimbe vreodată. Nu atâta timp cât îl avea pe el şi prietenii care-i erau alături mereu.
    -Te iubesc, şopti cu buzele lipite de ale lui şi apoi zâmbeşte cu blândeţe, privindu-l în ochi.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 4:58 am

Îi strânge părul roşcat în pumn, lipindu-i mai tare corpul de al lui, simţindu-i pieptul apăsat pe al lui. Un Devorator. Una dintre cei pe care îi vânează. Ar trebui să renunţe la această proastă idee "ei i-au omorât" şi să părăsească ordinul ca să... Ca să se alăture lor? Cât de bizar a fost asta? Aceste gând scurt, cum că nu ar trebui să îşi ascundă dragostea de restul. Cele două cuvinte ale ei nu l-au surprins.
" Şi eu pe tine... " murmură, cu buzele lipite în continuare de ale ei, inspirând aerul plin de mirosul ei, simţindu-se din ce în ce mai euforic.
Toate acestea... Atingerea ei, mirosul ei, gustul buzelor ei... Totul îl face să cedeze din ce în ce mai tare, fiind imediat gata să cedeze, să părăsească Ordinul. Dar nu poate fi un Devorator. Nu poate.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 5:05 am

    L-ar fi putut pune să renunţe la Ordin pentru ea? Nu. Nu atâta timp cât Devoratorii şi Ordinul nu interveneau între ei. Nu atâta vreme cât el o accepta exact aşa cum era, fără a avea vreo pretenţie pentru a o schimba. Nicigând. Ar fi dat orice pentru ca el să rămână neschimbat. Întrerupe sărutul şi-l priveşte.
    -Hai să plecăm de aici. Să mergem altundeva, şopti, atingându-i pieptul cu palmele, vrând să memoreze fiecare detaliu al trupului său.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 5:22 am

Închide ochii când acesta îşi retrage buzele de pe ale lui. De parcă ar fi suferit. Dar suferă că a pierdut gustul acelor două buze după care este nebun, obsedat. Îi ascultă cuvintele, dar la început pare să nu înţeleagă nimic. Şi de ce ar înţelege? Capul lui este plind e planuri de viitor imposibile, care nu vor deveni realitate niciodată de fapt.
" Unde? " se auzi spunând, deşi nu înţelege exact de ce. Presupune că subconştientul lui nu este al fel de îngândurat ca el şi îl mia salvează din aceste situaţii în care el este complet pierdut.
Se ridică deodată cu ea, petrecându-şi o mână pe după talia ei, trăgând-o înspre el, vrând parcă să o tragă în el, ca să nu mai plece niciodată.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am

    Se ridică din braţele lui, şi tresare surprinsă când o simte că o trage spre el. Se lipeşte de trupul acestuia, ducându-şi braţele după gâtul acestuia. Îi cuprinde ceafa cu o palmă şi-l sărută, zdrobindu-şi buzele cu pasiune de ale lui.
    -Nu ştiu. Undeva unde să fim doar noi doi, spuse şoptit, muşcându-i buzele lent, trecându-şi provocator limba peste locurile muşcate. Îl dorea, trebuia să recunoască asta. Zâmbi seducător, privindu-l în ochi, vrând parcă să-i capteze sufletul şi să nu i-l mai dea niciodată înapoi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Empty

Sus In jos
 
" There are flaws in romance , but love is perfect "
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Love me, babe~
» My heart pronounce your name , my love ...
» Let's play a love game~
» Foolishly , I guess I love you so foolishly .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Imprejurimile Castelului. :: Alea Diagon :: Ceaunul Crapat-
Mergi direct la: