Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
A bitter day~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
A bitter day~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
A bitter day~ EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
A bitter day~ EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
A bitter day~ EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
A bitter day~ EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
A bitter day~ EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
A bitter day~ EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
A bitter day~ EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

A bitter day~ Copy_o13
A bitter day~ Vxdevn11
000 puncte
A bitter day~ 2uskk811
000 puncte
A bitter day~ 2m3sl811
000 puncte
A bitter day~ Slipdw11
000 puncte

 

 A bitter day~

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 8:21 am

~ Joi , ora 22 : 30 , prima zi de şcoală , imediat după ce elevii au mers în camerele lor , furtună . ~


    Îşi trecu mâna prin părul blond şi trase aer în piept . Se bucura că totul se încheiase în sfârşit , având acum timp , să - şi vadă de treburile ei . Intră în bibliotecă şi paşi o purtară spre Sectorul Interzis . Cel puţin era interzis pentru elevi , dar nu şi pentru ea . Îşi aminta cu drag câte tâmpenii făcea şi de câte ori folosise pelerina invizibilă pentru a se strecura seara aici , după diferite cărţi . Zâmbi nostalgic . Probabil prima zi de şcoală îi adusese amintirea anilor trecuţi , când ea era doar o puştoaică ce se străduia să fie cea mai bună în totul . Şi reuşise . Iar acum iat - o aici , unde îşi dorise de când devenise elevă să ajungă . Directoare şi şefă la casa ei de suflet . Se aşeză pe un scaun , asta după ce - şi luă o carte despre magia neagră şi începu să citească , chipul ei fiind mângâiat de lumina blândă din şemineul de lângă ea . Câteva şuviţe îi cădeau pe obrajii roşiatici , făcând - o să arate fermecător .
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 8:35 am

Chipu-i albicios se distingea destul de greu in lumina palida a bibliotecii. Afara natura-si aratase chipul de tigru neimblanzit si infometat. Acum se loveau cu lehamite de pamant sute de fulgere nestavilite si, ca un vechi amic de-al lor, le raspundea mandrul tunet. Uneori, Grey auzea vag strigatul disparat al vreunei bufnite ce cadea la pamant, rapusa de electricitatea ce-i invada corpul. Satenul isi continua drumul, prin Sectorul Interzis, dupa ce lasa fereastra singura, in toata-i nebunia peisajului. Barbatul culese o carte de pe jos, citindu-i titlul. De cand nu mai pusese mana pe o carte de Magie Neagra, i se parea totul atat de normal, doar se lupta in fiecare zi cu astfel de puteri. Se intoarse pe calcaie si lasa pe o masuta cartea, ca mai apoi sa ia o alta, de aceasta data de pe un raft.
- "Istoria nespusa a Magiei Negre" . spuse tanarul profesor, citind titlul acelei carti de aproximativ doua mii de pagini. Incepu a rasfoi paginile, cautand un capitol la intamplare. Stia desigur, acea carte pe de rost. Pasii sai se faceau din ce in ce mai pronuntati si stia ca nu e singur acolo. Ofta, sperand ca nu e vreun elev dornic de Magie Neagra, nu dorea sa mai aplice vreo pedeapsa sau sa scada puncte.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 8:53 am

    Trase aer în piept, privind încruntată cartea. Se simţea rău de la un timp. Între lupta cu Ordinul şi conducerea şcolii era mult de lucru, iar faptul că trebuie mereu să le ofere ambelor grupări piste false despre identitatea aşa-zisului urmaş al Lordului Întunecat, o obosea mai tare decât orice. Se întreba uneori cum de fusese tocmai ea aleasă. Îşi dădu părul din ochi şi apoi renunţă la roba ce o purta, fiindu-i mult prea cald. Faptul că mereu dădea ochii cu Grey şi-l minţea pe faţă o făcea să se simtă al naibii de rău. El era Liderul celor din Ordin, cu el se lupta zi de zi. Cel puţin el nu ştia adevărul. Nu i-l putea spune, căci era sigură că o va urî apoi şi asta era lucru care o speria cel mai rău. Se cutremură, apoi lăsă cartea jos şi ridicându-se de pe fotoliu, se apropie de fereastră, privind peisajul dezolant, ce ploaia i-l oferea. Închise ochii, gânditoare.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 9:00 am

Multe scenarii si planuri de a-l prinde pe urmasul Lordului ii apasau minteau, nelansadu-l sa mai fie atent la lectura sa. Desii si Ordinul, si Scoala Hogwarts erau bine informati despre Devoratori, niciodata nu-i prindeau. Si cand, printre-o minune, il mai ingramadeau pe vreun novice pe la colt, murea brusc. Grey lasa cartea pe masa si isi framanta tamplele, in incercarea sa de a scapa de toate acele idei. Auzi pasi, de data asta mai ponuntati si se intoarse inspre o fereastra. Silueta zvelta si parul blondin il facura sa realizeze ca nu era vreun elev fugar, ci tocmai directoarea scolii, Rebekah de Valois. Niciodata nu-i pronunta bine intreg numele, nefiind un bun vorbitor de limbi cu accente prea pronuntate. Barbatul aparu in spatele ei, fara ca ea sa realizeze si ii cuprinse talia cu bratele. Contactul dintre corpurile lor fu unul brusc si o simtii cum tresarise. Satenul ranjii, simtind-o cum se linisteste, oarecum, in bratele sale.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 9:07 am

    Ordinul îi omorâse familia, aşa că nu se simţea vinovată pentru faptul că la rândul ei, ea omorâse mult membrii ai lui. Dar ceea ce o făcea să se simtă atât de rău, era faptul că la ultima luptă aproape îl blestemase pe Grey. Avusese noroc în schimb cu o tipă, dracu să o ia, ce se părea că ţinea şa şaten şi se sacrificase pentru el. Acel lucru o enerva şi mai tare. Scoase un mârâi gâtuit, plin de frustrare. Nici nu-şi dădu seama când altcineva ajunse lângă ea şi tresări speriată, prea cuprinsă în gânduri când îi simţi trupul bine făcut al bărbatului lipindu-se de-al său.
    -Ţi-am spus să nu mai apari aşa, zise supărată şi murmură o înjurătură într-o spaniolă fără cusur. Clătină din cap, apoi oftă absentă. Încercă să-şi revină în preajma lui, de teamă să nu se dea de gol.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 9:11 am

Replica ei aparent suparata il facu sa rada multumit de situatie. Isi lasa capul pe umarul ei, urmarindu-i incheieturile. Avea o vaga impresie ca, uneori, ii sclipeste un semn pe incheietura dreapta, dar ar putea fi doar imaginatia lui.
-Doamna Sefa de Casa la Viperini se supara cam repede, bag de seama. facu el si ii prinse mana dreapta, ridicand-o pana la nivelul sau. Mijii ochii, analizandu-i pielea mai bine. Mormai ceva, spunandu-si in gand ca ea nu avea cum sa fie un Devorator. Poate fusese legata printr-un blestem de o alta persoana, sau ceva asemanator.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyDum Mar 04, 2012 9:17 am

    Miji ochii în momentul în care îi ridică mâna şi ignoră cuvintele lui. Îşi trase mâna din a sa, dându-şi seama că trebuie să refacă vraja de protecţie, căci îşi pierdea efectul şi se rugă în gândul ei ca el să o lase baltă şi să nu insiste să vadă ce naiba avea pe încheietură. Înjură în gând, panicată. Nu-l putea lăsa să afle asta. Afişă cel mai seducător zâmbet al ei şi se întoarse cu faţa la acesta, înconjurându-i gâtul cu braţele, ştiind că asta cu siguranţă îl va distrage de la orice alte lucruri. Se lipi de el, sânii ei presându-se de pieptul lui.
    -Ce-i cu tine pe aici, dear? întrebă pe o voce joacă şi sexy privindu-l în ochi printre genele lungi şi negre. Avea un sentiment rău prevestitor şi tare-i era teamă că s-ar putea întâmpla ceva nu tocmai bun în acea seară.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyLun Mar 05, 2012 10:40 am

Ea isi trase mana si se intoarse cu fata inspre el, copurile lor lipindu-se brusc. Grey o lasa sa-si faca de cap, desi isi spuse in gand ca va revenii la acel subiect, stiind ca era ceva ciudat la ea, si ca ii ascundea ceva. Daca el ura ceva mai mult ca soparlele, era minciuna. Nu suporta sa fie mintit, mai ales de o persoana atat de speciala lui. Trase aer in piept si ranji pisicher, punandu-si mainile pe fundul ei.
-Stii tu, dorinta de a mai citii ceva. ii spuse Grey, muscand-o de gat. Dar tu, micul meu pacalici? facu el, dandu-i de inteles ca vroi sa afle ce-i ascundea ea si nu va scapa de ea prea usor.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyLun Mar 05, 2012 11:23 am

    Trase uşor când îşi pune palmele pe fundul ei, înghiţind în sec. Nu, nu are nimic împotrivă, căci simte ceva pentru şaten, dar mişcarea bruscă o luă prin surprindere. Îl priveşte în ochi, admirându-i în tăcere trăsăturile frumoase şi îşi spune în gând că ar face orice ca să-l aibe. Desigur, lupta pentru curerirea inimii lui era pe jumătate câştigată, dacă se lua în considerare privirile pe care şi le aruncă ori de câte ori se privesc sau nu sunt singuri într-o încăpere. Geme când o muşcă de gât, lăsându-şi capul puţin pe spate.
    - La fel ca tine. Mă relaxez după această zi obositoare, şi-mi aduc aminte de anii mei de studenţie, spuse cu zâmbetul pe buze. Se roagă în gând ca el să uite în acea seară de braţele ei. Dacă o iubeşte cineva acolo sus, sigur va ţine cu ea.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyLun Mar 05, 2012 1:52 pm

Aproba din cap, dandu-i de inteles ca dupa ce termina cu joaca, o va lua din nou la intrebari, legat de bratele ei. Ceva il facea sa nu vrea sa afle, dar il rodea curiozitatea. Grey o ciupi usor de fundul bombat, ranjind. Ii placea ca se intalnisera tocmai in Sectorul Interzis, si noaptea, asa ca nimeni nu avea sa-i prinda. Ochii lui verzi sclipira, cand isi cobora privirea inspre decolteul ei. Incepu sa ii sarute gatul, din nou, muscand-o usor. Grey o lipi cu spatele de geamul rece, mangaindu-l usor obrazul.
- Da? Iti mai amintesti cum ne-am cunoscut? facu el, ranjind multumit cand ii auzi gemetele pronuntate.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyLun Mar 05, 2012 2:16 pm

    Îşi urcă piciorul pe talia lui când o lipeşte de geam, gemând din nou. Fusta ce-o poată i se ridică mai sus, dezvelindu-i coapsa, iar Rebekah îl priveşte cu dorinţă. Îşi muşcă buzele, şi începe să gâfâie când buzele lui încep din nou să-i hărţuiască gâtul şi să o muşte.
    -Cum aş putea să uit? Eu Viperin, tu Ochi-de-Şoim. Doamne, ce concurenţă, râde blonda, şi clatină din cap. Întradevăr, faptul că erau din case diferite, îi făcuseră să fie mereu într-o continuă competiţie, până când o sărutase în anul VI. Îşi aminteşte imediat acel moment şi începe să râdă.
    -De la o ceartă îţi aduci aminte la ce s-a ajuns? întreabă zâmbind jucăuş, şi-l trage mai aproape de ea, bazinele lor lipindu-se.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyLun Mar 05, 2012 2:20 pm

-Nu prea mult. ii raspunse satenul, facandu-i cu ochiul. Trecuse de ceva timp de ora 1 noaptea. Grey ranjii, muscand-o pe tanara de gat ca mai apoi sa se dea un pas in spate, despartindu-se de ea. O lasa sa mai respire. Defapt el avea nevoie de putin oxigen. Abuzasera unul de altul, daca se putea spune asa. Barbatul se intoarse pe calcaie, luandu-si cartea istorica. Incepu sa o rerasfoiasca, neatent insa la cuvinte. Era prins in ganduri.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyLun Mar 05, 2012 2:32 pm

    Icneşte uşor dureros când o muşcă de gât şi-l trage de păr, fiind conştintă de faptul că trebuia să stea să-şi vindece fiecare urmă lăsată de el. Totuşi nu minţea când spunea că-l dorea pe şaten. Ce simţea pentru el era diferit faţă de toate lucrurile care probabil, în situaţii normale i-ar despărţii. Îl priveşte cu părere de rău când pleacă de lângă ea şi-şi îmbracă roba, dezamăgită. Aude glasul îngrijitorului şi se îndreaptă spre ieşire, aranjându-şi părul uşor ciufulit.
    -Un elev a fost rănit de un Dementor, spune acesta gâfâind. Privirea Rebekăi se întunecă, dându-şi seama de gravitatea situaţiei. Se întoarce spre Grey.
    -Mergi şi asigură-te că elevul este bine. Eu ies să văd ce se întâmplă. Johnsonne, ai grijă ca niciun elev din Castel să nu afle ce se întâmplă, spune rece şi iese din bibliotecă, călcând cu paşi mari şi apăsaţi.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 9:37 am

Dorii sa-i spuna ceva, legat de relatia lor, insa pasii ingrijitorului urmati de ai ei il facura sa se razgandeasca. Grey urmarii atent discutia celor doi si cand auzi de elevul ranit, imediat lasa acea carte pe masuta.
-Ti-am zis ca Dementorii nu sunt nici pe departe o idee buna. ii zise el, insa degeaba. Blondina il lasase singur in camera. Barbatul ofta si curand isi spuse sa indeplineasca vorbele directoarei. Isi lua o alta carte la sub-brat, iesind din biblioteca.
Traversa holurile bemzmetic, pasii sai auzindu-se in ecou pe langa peretii masivi. Baronul Sangeros si Doamna Grii ii taiara calea, salutandu-l. Raspunsul lui fu scurt, doar aproba din cap si isi continua drumul. Ajunse curand in Infirmeria intunecoasa, unde erau doar Poppy Pomfrey si elevul ranit. Ajunse langa patul lui Aleksander Fizsgard de la Ochi-de-Soim.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 9:59 am

    Iese din castel şi se îndreaptă spre Pădurea Interzisă. Îşi scoase în acelaşi moment bagheta şi asigurându-se că nu-i nimeni şi copacii o protejează, îşi refăcu rapid vraja, iar orice urmă de pe braţul ei dispăru. Trase aer în piept, apoi apăru la locul unde se produse accidentul. Mârâi văzând un Dementor plutind aproape de sol şi imediat cum acesta o obsrvă şi se îndreaptă spre ea îşi ridică bagheta.
    -Exepecto Patronum, strigă şi imediat răgetul unui tigru spulberă liniştea, iar Demenorul dispăru şi el în acelaşi timp.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 10:08 am

Ii facu o vraja de calmare tanarului ce era secatuit de viata. Dupa ce se asigura ca acesta e bine, Grey se intoarse inspre geam. Vazu lumina unui Patronus in Padurea Interzisa si in cava momente, aparu in gradina, fugind inspre locul cu pricina. Isi scoase bagheta, fixand cu privirea doia Dementori ce pluteau deasupra lui. Marai nervos si rosti ' Expectum Patronus '. Ca intr-o sclipire, din bagheta sa de lemn de cires cu par de unicorn si solzi de bazilisc, tasnii un leu ce scrunta cerul in doua, indepartandu-i astfel si pe cei doi Dementori. Grey injura printre dinti acele fiinte oribile si isi continua drumul inspre Rebekah, pe care o zarise la intrarea in padure.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 10:54 am

    Trage aer în piept şi-şi dă părul din ochi, realizând că vrăjile de protecţie îşi pierdeau puterea. Normal, Dementorii nu ar fi putut intra acolo dacă nu se slăbeau. Când cerul se lumină, se întoarse spre locul de unde veni şi zgomotul, recunoscând patronusul şatenului. Zâmbeşte uşor lipsită de vlagă. Nu mai avea chef de absolut nimic. Îl vede apropiindu-se de ea şi dintr-odată nu doreşte decât să meargă în camera ei şi să doarmă.
    -Mersi de ajutor. Trebuie să refacem vrăjile, spuse calmă, fără a schiţa vreun gest. Parcă i se acrise şi el să tot aştepte un semn de la el. Avea orgoliu şi se săturase.
    -Mă duc să mă întind. Nu mă simt bine, adăugă apoi şi zâmbi calmă.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 11:03 am

- Te conduc, esti cam palida. O sa refac vrajile inspre dimineata. Am facut una inainte sa ies din castel. Va tine ceva. o anunta Grey, luand-o de dupa talie si tragand-o mai aproape. Depuse un sarut pe gatul ei si incepura sa mearga lent inspre castel. Isi puse bagheta intr-unul din buzunarele pantalonilor, imediat ce intrara pe usile mari. Ajunsera in camera ei si Grey doar sopti cateva cuvinte, usa deschizandu-se automat. Intinde-te. ii soptii la ureche, muscand-o de lob.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 11:10 am

    Vru să protesteze, dar nu o mai făcu. Nu avea chef să se certe cu el. Nu reacţionă cu nimic când o sărută pe gât, deşi înăuntrul ei se înfioră. Ura acele sentimente. Nu-şi dădu seama pe moment când ajunseră în cameră, dar vocea lui o trezi din gândire. Îl împinse când o muşcă de lob.
    -Voi face o baie. Te poţi retrage. Mulţumesc pentru ajutor, zise şi trăgându-se din braţele lui, se apropie de dulap deschizându-l. Îşi luă schimburi şi un prosop, apoi se întoarse spre el, privindu-l oarecum ciudat. Trase aer în piept şi lăsă hainele pe pat, aşteptând ca el să plece.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 11:20 am

Faptul ca il zorii sa iasa il deranja. Se incrunta usor, fixandu-i chipul cu privirea. Se dadu un pas in spate, impins de ea si mormai o injuratura. Stia ca lucrurile intre ei se racisera, dar se intreba de ce. Trase aer in piept.
- Ce ai? De ce ma dai pur si simplu afara? o intreba, pe un ton cu adevarat nervos. Ajunsese la limite. Ura cand il respingea, si asta se intampla din ce in ce mai des in ultimu timp.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 11:29 am

    Începu să-şi facă de lucru, aranjând unele pergamente, aşteptând să plece odată şi să o lase în pace. Era cel mai bine. Prinsă în sentimentele ei pentru şaten, uitase că el era cel care o vâna pe ea, că el alesese Ordinul. Realiză cât de proastă fusese, căci de asemenea uitase că dacă în acel moment i-ar fi spus cine este cu adevărat, n-ar fi ezitat nicio clipă şi ar da-o pe mâna ministerului. Uitase toate acestea.
    -Nu am nimic. Sunt obosită, epuizată şi pur şi simplu vreau să fiu singură! Chiar trebuie să am un motiv la toate? Nu vrei să-ţi dau câte o explicaţie la fiecare lucru pe care-l fac? Este ridicol! zise ridicând tonul şi îl privi enervată.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 12:04 pm

-Eu sunt ridicol? Tu esti! De ce-mi ascunzi totul?! nu-i placea cand trebuia sa tipe la ea, dar avea si el o limita. Si acum tocmai fusese calcata si azvarlita in mocirla. Grey mormai o injuratura si isi aduse aminte de semnul de pe mana ei. Se incrunta, prinzandu-i intr-o secunda incheietura. Acum se vedea clar semnul pe care-l tot vana. Insa nu se astepta sa fie chiar cel al Devoratorilor. Il puta vedea clar, sarpele si capul de mort. Se incrunta, strangandu-i mana mai tare intre degete. Pufni dispretuitor, realizand ce era defapt cu ea. Deci asta era. Ce prost am putut fi. Si eu care chiar te iubeam. ii arunca vorbe in fata, fara a se gandi la consecinte. Acum nu era doar iubirea lui, Rebehak. Era doar Rebekah, Devoratorul care-l mintise. Devoratoare a Mortii. pufnii din nou Grey, maraind din gat.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 12:12 pm

    Miji ochii nervoasă, chipul ei întunecându-se. În sinea ei însă îşi dorea să plângă. De ce îi ascundea totul? Pentru că nu voia să-l piardă. Deşi era clar că de la un timp îl pierduse. Tresări când o prinse de încheietură şi îi privi mâna. Îşi dădu seama că greşise vraja. Nu făcuse decât să sporească pierderea efectului, iar acum semnul Întunecat i se întinda pe braţul drept. Simţi că o ia cu leşin. Înghiţi în sec, şi realiză că îl pierduse pentru totdeauna. Şi durea. Inima i se strânse dureros în piept, iar blonda îşi abţinu reacţiile negative, cum ar fi fost plânsul, deşi dacă el ar fi stat să privească atent în ochii ei, ar fi recunoscut durerea şi regretul. Da, regreta acum că era Devoratoare, dar era destinul ei. Era moştenirea lăsată de Lordul Întunecat.
    -Da. Sunt una dintre javrele pe care tu le vânezi, spuse pe un ton distant, dar nu rece. Se întoarse spre fereastră, privind Pădurea Interzisă şi simţi cum lacrimile stau să-i cadă pe obraji. În schimb clipi, iar ele dispărură.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 12:17 pm

Se intoarse incet inspre fereastra, dupa ce spuse acele cuvinte. Vroia sa-i strige si sa faca clar ca nu o considera javra, ca o iubea. O prinse de umar, intorcand-o cu fata la el. Dorea s-o sarute si sa-i faca clar ca daca nu ar fi fost atatea persoane la mijloc, nu i-ar fi pasat ca e Devoratoare. Dar destinul era impotriva lor. Injura printre dinti, fixand-o cu privirea.
-De ce m-ai mintit? Nu pot sa inteleg de ce ai facut asta. ii zise, fortand-o sa il priveasca direct. Ii sterse larimile.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ EmptyMar Mar 06, 2012 12:56 pm

    Şi oricât ar fi încercat, nu reuşi să-şi abţină lacrimile, să şi le ţină în frâu. O durea. Totul. Faptul că-l pierduse când nici măcar nu-l avusese o făcea să vrea să dea uitării totul. Regreta faptul că era Devoratoare, nu pentru că omorâse oameni, ci pentru că asta o despărţea de el. Tresări când o întoarse spre el. Nu-l privi la început şi nici după ce practic o forţă să se uite în ochii lui. Îi dădu peste mână, nedorind să o consoleze. Nu asta ar trebui să o facă. De ce îl minţise? Era simplu.
    -Sunt Devoratoare de când am împlinit 16 ani. Familia mea a avut de-a face cu Devoratorii mereu. E în sânge probabil. Plus că Ordinul mi-a ucis părinţii şi fratele, spuse calmă zâmbind sec. Privi un punct fix pe perete. De ce te-am minţit? Pentru că nu aş suporta să ştiu că mă urăşti. Pentru că tu ai ales cealaltă cale. Era singurul mod prin care mi se permitea să fiu alături de tine, adăugă şi simţi un nod în gât.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





A bitter day~ Empty
MesajSubiect: Re: A bitter day~   A bitter day~ Empty

Sus In jos
 
A bitter day~
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Parter :: Biblioteca :: Sectorul interzis-
Mergi direct la: