Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Înscrieri creaturi~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Înscrieri creaturi~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Înscrieri creaturi~ EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Înscrieri creaturi~ Copy_o13
Înscrieri creaturi~ Vxdevn11
000 puncte
Înscrieri creaturi~ 2uskk811
000 puncte
Înscrieri creaturi~ 2m3sl811
000 puncte
Înscrieri creaturi~ Slipdw11
000 puncte

 

 Înscrieri creaturi~

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Înscrieri creaturi~ Empty
MesajSubiect: Înscrieri creaturi~   Înscrieri creaturi~ EmptySam Mar 03, 2012 7:51 am

Vampiri

Vampirii sunt creaturi magice ce pof fi deosebiti vrajitori deseori datorita pielii palide. Sunt slabi, doar piele si os cum ar spune vrajitorii batrani. Se hranesc cu sange. Cand sunt infometati ochii le sunt rosii. Argintul ii poate tine la distanta iar focul le este fatal. Se vindeca rapid de pe urma ranilor. Au viteza mare si forta fizica ce o intrece cu mult pe cea a oamenilor obisnuiti. Cei mai raspanditi sunt in Romania, Transilvania si Germania, Padurea Neagra.
~Tsubasa Kurumi~

Varcolaci

Varcolacii sunt si arata ca ceilalti oameni, mai putin in nooptile cu luna plina. In zilele de dinaintea acestei nopti ei par bolnavi. Un vrajitor poate deveni si el un varcolac daca este muscat de unul in starea transformata. Infectia se poate da atat prin saliva cat si prin sange. Exista posibilitatea ca cineva sa fie muscat de un om lupt cand acesta nu se afla in perioada transformarii, atunci vrajitorul nu preia decat cateva abilitati si nu se poate transfroma complet in timpul lunii pline. Este jumatate varcolac, jumatate om.

Fantome

Fantoma este un spirit ce nu are trup. Este imateriala si traieste printre vrajitori. Aceste spritie ori s-au temut de moarte in trecut ori nu mai pot pleca in lumea de dincolo bantuind locurile la care au tinut mult pe timpul vietii lor. Au lasat ceva in urma si nu se pot impaca cu ideea mortii. Nu pot atinge nimic, dar pot trece prin obiecte, ziduri si chiar oameni. Acestia din urma la contactul cu o fantoma se simt inconfortabil si au o senzatie de gheata in tot trupul.


Cod:
[b]Nume complet:
Vârsta:
Creatura dorită:
Rpg:[/b]
La rpg scrieţi cum a fost transformat în cazul vampirilor, cum a murit în cazul fantomelor şi cum a aflat că este vârcolac. Limita este de minim 5 rânduri.


Ultima editare efectuata de catre Rebekah de Valois. in Dum Mar 04, 2012 2:43 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Tsubasa Kurumi
Viperini
Viperini
Tsubasa Kurumi


Mesaje : 13
Localizare : On the warzone

Înscrieri creaturi~ Empty
MesajSubiect: Re: Înscrieri creaturi~   Înscrieri creaturi~ EmptyDum Mar 04, 2012 1:44 am

Nume complet: Tsubasa Kurumi
Vârsta: 15
Creatura dorită: Vampir
Rpg:Kurumi s-a transfoarmat in vampir in urma unui accident destul de ciudat si brusc care pe o perioada destul de indelungata a marcat-o.
Cand era afara plimbanduse pe strazile pusti in Anglia,cineva a atacat-o muscand-o de gat brusc ochii ei incepand sa luceasca dandu-si seama ca aia nu era o muscatura normala.De atunci a facut cateva crima scapand de sub control nestiind cum sa se controleze.Probabil faptul ca este vampir este singurul secret dintre ea si familia ei.Sa acomodat greu cu asta si cu noua ei forma cateodata mai scapand de sub control inca neobisnuinduse cu aceasta putere.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Înscrieri creaturi~ Empty
MesajSubiect: Re: Înscrieri creaturi~   Înscrieri creaturi~ EmptyDum Mar 04, 2012 2:40 am

Acceptată! Deci am menţionat clar că trebuie descris cum a fost transformată.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Înscrieri creaturi~ Empty
MesajSubiect: Re: Înscrieri creaturi~   Înscrieri creaturi~ Empty

Sus In jos
 
Înscrieri creaturi~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Înscrieri profesori~
» Înscrieri Şef de Casă~
» Înscrieri Perfecţi~
» Înscrieri Devoratori~
» Înscrieri Ordin~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Hogwarts :: Inscrieri-
Mergi direct la: