Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Cry , little kid ... EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Cry , little kid ... EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Cry , little kid ... EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Cry , little kid ... EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Cry , little kid ... EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Cry , little kid ... EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Cry , little kid ... EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Cry , little kid ... EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Cry , little kid ... EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Cry , little kid ... Copy_o13
Cry , little kid ... Vxdevn11
000 puncte
Cry , little kid ... 2uskk811
000 puncte
Cry , little kid ... 2m3sl811
000 puncte
Cry , little kid ... Slipdw11
000 puncte

 

 Cry , little kid ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... EmptyLun Mar 05, 2012 11:11 am

Neavând stare la acea oră mult prea înaintată din noapte se ridică din pat şi - şi luă rapid un tricou şi nişte blugi , apoi trase roba peste ele , trăgând aer în piept . Îşi luă bagheta şi pelerina invizibilă în care se înfăşură şi ieşi din cameră , mergând spre ieşirea din Pivniţă . Îl văzu pe Baronul Sângeros şi îşi dădu pelerina de pe cap zâmbindu - i larg .
" Încotro domnişoară Alyssa ? " întrebă acesta privind - o amuzat . Roşcata îi făcu semn să vorbească mai încet .
" Merg la bibliotecă . Desigur , Sectorul interzis " , murmură Alyssa şi apoi îi făcu semn cu mâna , acoperindu - şi capul . Urcă scările subsolului şi apoi se îndreptă rapid spre bibliotecă , grăbind pasul când îl văzu pe Peeves .

Intră în bibliotecă , şi după câteva clipe se afla printre rafturile Sectorului interzis . Îşi dădu pelerina jos şi îşi scoase bagheta , rostind încet " Lumos " . Se uită în jur , căutând cărţile de magie neagră şi zâmbi când le văzu . Se ridică pe vârfuri şi închise un ochi , când trase un volum destul de gros . Trase aer în piept şi tuşi din cauza prafului , apoi deschise cartea , clipind des . Îşi trecu degetele prin păr , rugându - se să nu o găsească cineva . Se relaxă imediat mai apoi şi începu să răsfoiască paginile cărţile , clipind des din cauza prafului ce plutea în aer . Trase aer în piept , dar stănută imediat , şi - şi acoperi gura cu palma .
Sus In jos
Chloe Saunders
Cercetasi
Cercetasi
Chloe Saunders


Mesaje : 6
Localizare : Somewhere..

Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Re: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... EmptyMier Mar 07, 2012 9:45 am

Chloe era in biblioteca atunci cand auzise zgomotul ce venea dinspre Sectorul Interzis. Se infasura mai bine in Pelerina Invizibila pe care i-o daduse tatal ei si inainta incet, cu pasi mici, catre usa ce dadea spre Sectorul Interzis, avand grija sa nu faca prea mult zgomot. Nu obisnuia sa umble prin Sectorul Interzis (desi o facuse de cateva ori cu ni]ste prieteni, de distractie), dar voia sa stie cine sau ce a produs zgomotul. Suna ca un... stranut?
Chloe se strecura printre rafturile cu carti pline de praf si ajunse la usa masiva de lemn. Intinse bagheta si vru sa rosteasca "Alohomora", dar vazu ca usa era deja deschisa. Bineinteles, sopti ea si impinse usa. Scruta cu privirea intunericul, si observa o lumina langa raftul cu cartile de Magie Neagra. Cineva are chef de putina Magie Neagra, gandi ea si din cativa pasi ajunse acolo. Isi dadu pelerina jos cand o vazu pe roscata de la Viperini cu un volum gros, cartonat in mana.
Ce faci aici?, o intreba ea pe Alyssa.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Re: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... EmptyMier Mar 07, 2012 10:40 am

    Tresări când auzi zgomot şi aproape scăpă volumul mare şi gros din mână. În schimb, când îi auzi vocea blondei se relaxă imediat. Se întoarse spre ea, ridicând o sprânceană şi zâmbi uşor amuzată.
    -Cred că acelaşi lucru te-aş putea întreba şi eu. Dar nu o voi face. Mă mir totuşi că Cercetaşii încalcă regulile, spuse şi ridică o sprânceană, privind-o calmă. Trase aer în piept, aranjându-şi ochelarii pe nas. Clipi des, apoi puse cartea la loc şi-şi luă privirea de la Chloe. O cunoştea desigur. Adică nu era elev din şcoală pe care să nu-l ştie, mai ales dacă era de la altă casă. Îşi umflă uşor obrajii şi clipeşte din cauza prafului, apoi ia altă carte, ceva mai mică.
Sus In jos
Chloe Saunders
Cercetasi
Cercetasi
Chloe Saunders


Mesaje : 6
Localizare : Somewhere..

Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Re: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... EmptyMier Mar 07, 2012 11:09 am

Zambi, usor amuzata la raspunsul Alyssei si o privi cum ia alta carte de pe raft. Lua si ea una cu coperti scorojite si o deschise la jumatate. Avea paginile ingalbenite de vreme si rupte pe la colturi, cu scris frumos, citet si inclinat spre dreapta. O rasfoi putin, dar gasi o musculita strivita pe una din pagini. Se stramba, o inchise si o puse la loc pe raft.
Trase aer in piept si ofta, uitandu-se la roscata ce citea concentrata o carte mica. Facu cativa pasi, plimbandu-si degetele pe cotoarele cartilor vechi. Ajunsa la capatul raftului, se rasuci pe calcaie si se intoarse cu pasi marunti la Alyssa.
Deci, spuse ea, cauti ceva anume?
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Re: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... EmptyMier Mar 07, 2012 2:16 pm

    Trase aer în piept, citind istoria Magiei Negre. O ştia pe dinafară, dar nu se plictisea nicioadă din a citi cărţile acelea. Strănută din nou din cauza prafului, apoi îşi întoarse privirea spre Chloe. Îi surâse cald.
    -Nu. Orice e legat de Magie Neagră mă interesează. De fapt, nu prea mai există carte în castel despre Magia Neagră pe care n-am citit-o, zise şi începu să râd încet. Fiind Devoratoare, trebuia să ştie vrăji, blesteme şi multe lucruri, aşa că avusese destul timp să le citească.
Sus In jos
Chloe Saunders
Cercetasi
Cercetasi
Chloe Saunders


Mesaje : 6
Localizare : Somewhere..

Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Re: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... EmptyJoi Mar 08, 2012 6:23 am

Isi ridica sprancenele a mirare. Cum de se intelegea asa bine cu aceasta fata de la Viperini? Auzise zvonuri cum ca ar fi Devoratoare. O fi adevarat?
Chloe isi dadu parul dupa ureche si continua:
Pai.. Hmm... Te pasioneaza Magia Neagra.
Nu era o intrebare, ci o concluzie. Chloe nu prea credea ca ar fi Devoratoare. Alyssa nu parea rea, ci mai degraba o fata linistita, poate chiar fragila. "Pisica blanda zgarie rau", isi spuse Chloe in gand.
Se indrepta spre scaunul de langa masa de citit si se aseza pe el, cu coatele pe genunchi si jucandu-se cu un colt al pelerinei.
Ai omorat vreodata pe cineva? i-o tranti direct Alyssei.
Chloe spera ca nu a intrecut masura.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cry , little kid ... Empty
MesajSubiect: Re: Cry , little kid ...   Cry , little kid ... Empty

Sus In jos
 
Cry , little kid ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Parter :: Biblioteca :: Sectorul interzis-
Mergi direct la: