Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Alyssa J. DuPont. EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Alyssa J. DuPont. EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Alyssa J. DuPont. EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Alyssa J. DuPont. EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Alyssa J. DuPont. EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Alyssa J. DuPont. EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Alyssa J. DuPont. EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Alyssa J. DuPont. EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Alyssa J. DuPont. EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Alyssa J. DuPont. Copy_o13
Alyssa J. DuPont. Vxdevn11
000 puncte
Alyssa J. DuPont. 2uskk811
000 puncte
Alyssa J. DuPont. 2m3sl811
000 puncte
Alyssa J. DuPont. Slipdw11
000 puncte

 

 Alyssa J. DuPont.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Alyssa J. DuPont. Empty
MesajSubiect: Alyssa J. DuPont.   Alyssa J. DuPont. EmptyLun Mar 05, 2012 10:56 am

Alyssa Julliett DuPont.
Alyssa J. DuPont. 600full-ebba-zingmark

Alyssa J. DuPont. Backgr37
FULL NAME: Alyssa Julliett DuPont.
ALIAS: Alyss, Lyssa, Jullie, Jull.
AGE: 16 ani.
BIRTH DATE: 16 Iunie 1996.
BLOOD TYPE: Pur.
SEXUALITY: Hetero.
OCCUPATION(if adult): -

Alyssa J. DuPont. Backgr38
EYES: Albaştri.
HAIR: Roşu.
DISTINGUISHING FEATURES: -
PLAY-BY: -

Alyssa J. DuPont. Backgr39
WEEKNESSES: Alyssa are câteva slăbiciuni bine definite, pe care însă nu încearcă deloc să le ascundă. Indiferent despre cine ar fi vorba, nu ezită niciodată să ofere replici acide sau ironice, având în vedere temperamentul mult prea vulcanic pe care aceasta îl are. Îşi pierde extrem de repede cumpătul atunci când este nervoasă sau stresată, iar asta îi aduce multe probleme. Iar ceea ce consideră ea cea mai mare slăbiciune, este faptul că se îndrăgosteşte rapid şi mai ales de persoane deloc potrivite.
LIKESS:
&&Ploaia.
&&Râsul.
&&Dulciurile.
&&Filmele de groază.
&&Vara.
DISLIKES:
&&Glumele proaste.
&&Păianjenii.
&&Aroganţa.
&&Indirefenţa.
&&Iarna.
PERSONALITY: Este o fire extrem de complicată, cel puţin până ajungi să o cunoşti. Calculată şi manipulatoare, are mereu nevoie de aş satisface nevoile personale. Este independentă, făcând mereu totul după cum o taie capul, fără a aştepta ajutor. Urăşte să fie o lipitoare şi să streseze pe toată lumea, aşa că de obicei nici nu îşi spune probleme sau ofurile, decât dacă te cunoaşte la perfecţie şi e sigură că problemele ei nu te vor plictisi. Afişând o faţă inocentă, mereu îşi apreciază prietenii şi ar fi în stare să-şi dea şi viaţa pentru ei.
Este o persoană plină de viaţă, ce iubeşte distracţia şi tot ce ţine de acest capitol. Îi plac petrecerile şi ieşirile cu gaşca şi mereu găseşte câte ceva de făcut, fiind genul de persoană care urăşte să stea degeaba.

În ciuda pozei perfecte în care-şi afişează un comportament demn de o femeie, Alyssa poate fi o târfă insensibilă . Agitată şi uşor geloasă, caută răzbunare în toate colţurile, asigurându-se că cel care a îndrăznit să se pună cu ea plateşte cu vârf şi îndesat. Mânioasă şi posesivă, se poate descarca pe orice lucru / persoană îi iese în cale indiferent dacă-i aparţine sau nu . Deşi ea nu merge chiar atât de departe în a-şi arată adevarata faţă, permite altora să-şi murdărească mâinile pentru ea, ea fiind în mod normal creierul acestor operaţiuni de răzbunare . Perfecţionistă, va rămâne pe tuşă până când totul e efectuat până în cele mai mici detalii . O mică greşeală şi te poţi pregăti de moarte . Un lucru pe care ea nu-l poate suporta este eşecul, fie că l-a săvârşit ea sau altcineva important pentru ea .

Alyssa J. DuPont. Backgr40
PARENTS: Tatăl: Dimitri DuPont ; Mama: Veronique DuPont.
SIBLINGS: -
PETS: Un şoim, Ra.
HISTORY: S-a născut în Franţa, Paris, familia ei fiind extrem de respectată printre vrăjitori. Ambii părinţi, aurori, Alyssa a urât mereu superficialitatea acestora. Şi-a descoperit puterile la vârsta de trei ani, când a vrăjit o păpuşă şi apoi după doi ani, a aflat că poate vorbi Reptomita. Când a împlinit 11 ani, a primit scrisoarea de acceptare la Hogwarts, şi desigur a plecat fără a sta pe gânduri. Îşi petrece vacanţele la castel, rar plecând acasă, căci urăşte să stea acolo şi este una dintre cele mai bune eleve din casa ei, chiar dacă aparenţele spun exact contrariul.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Alyssa J. DuPont. Empty
MesajSubiect: Re: Alyssa J. DuPont.   Alyssa J. DuPont. EmptyLun Mar 05, 2012 11:05 am

Alyssa J. DuPont. Hogwar13
Acceptată! Bun venit la Hogwarts!
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
 
Alyssa J. DuPont.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alyssa J. DuPont.
» Aldric Pier Dupont

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Hogwarts :: Inscrieri :: Personaje acceptate-
Mergi direct la: