Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
The story begins right now~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
The story begins right now~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
The story begins right now~ EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
The story begins right now~ EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
The story begins right now~ EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
The story begins right now~ EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
The story begins right now~ EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
The story begins right now~ EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
The story begins right now~ EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

The story begins right now~ Copy_o13
The story begins right now~ Vxdevn11
000 puncte
The story begins right now~ 2uskk811
000 puncte
The story begins right now~ 2m3sl811
000 puncte
The story begins right now~ Slipdw11
000 puncte

 

 The story begins right now~

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 5:19 am

    Încă zece minute. Agonizant de mult dacă o întrebai pe ea. De ce? Pentru că nu mai avea răbdare. Dore să intre odată în Expres şi să prindă câteva ore de somn până la miezul nopţii. Privi în jur. Stânga, dreapta, sus, jos. Da, nimic interesant. Îşi ciufuli părul lung, pufnind. Prea multă monotonie. Unde era distracţia când chiar aveai nevoie de ea? Clătină din cap. Se aşeză pe valiza ei, şi se sprijini de peretele peronului, punându-şi un picior peste celălalt. Începu să şi-l legene absentă, jucându-se cu pandantivul de la gât. Voia să facă ceva, să vorbească cu cineva. Clipi des din genele-i lungi şi oftă scurt. Îşi scoase iPod'ul din buzunarul gecii pe care o purta şi îşi băgă căştile în urechi, dând drumul la muzică. Începu să fredoneze o melodie.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 5:30 am

Zece minute . O agonie . Mă trezesc stând pe propriul meu bagaj , cu căştile în urechi , ascultând o melodie pe care nu o ştiu . De câte ori i - am spus lui Luke , acesta fiind cel mai bun prieten , să nu mai salveze melodii despre care ştie că nu îmi plac ? Prea multe pentru mine , prea puţine pentru el . Oftez , uitându - mă în toate cele şase direcţii posibile . Ireene stă rezemată de un stâlp , uitându - se în jur . Am încercat degeaba să îi fac cu mâna . În faţa mea s - a plantat un tip de doi pe doi , cel puţin , acaparând toată imaginea suberbă pe care am avut - o până acum câteva secunde . Înjur în sinea mea şi mă ridic , cărând după mine geamantanul . Mă strecor prin spatele ei , abţinându - mă cu greu să nu râd . Mă aşez lângă ea , scoţându - mi o cască din ureche .
" Severly , I think I fall for you so severly . " ferodnez eu , jucându - mă cu firul alb printre degete .
Sus In jos
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 5:47 am

    Îşi aranjă tricoul lung, ce-i acoperea colanţii negrii şi coapsele, apoi închise ochii, gândindu-se la nemurirea sufletului. De fapt, dacă se gândea mai bine, dorea să-i dea un mesaj lui Lee. Îşi deschise ochii, scoţându-şi una dintre căşti şi îşi luă telefonul din buzunarul gecii. Intră în mesaje şi începu să tasteze unul pe care i-l trimise lui. Tresări în schimb când îi auzi vocea şi nu putu să nu zâmbească.
    -Şi când te gândeşti că tocmai ţie ţi-am dat mesaj, spuse şi râse încet, apoi se împinse cu umărul în al lui, scoţându-i limba. Îşi dădu părul de pe chip, apoi îi zâmbi într-un mod fermecător şi adorabil. Opri muzica, apoi băgă iPod'ul la loc în buzunar. Trase aer în piept, privindu-l printre gene. Dintr-odată, simţea că nu se mai plictiseşte. Nici măcar timpul care mai rămăsese până ca Expresul să ajungă nu mai era important.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 5:54 am

Zâmbeşte către ea , lungindu - şi gâtul ca să o sărute pe obraz . Îşi scoate telefonul care vibrează enervant din buzunar şi citeşte rapid mesajul . Atinge ecranul şi începe să îi scrie un răspuns , zâmbind larg . De câte ori au făcut aşa vara asta ? Pune telefonul înapoi în buzunar , dându - şi , cu o mişcare bruscă a capului , bretonul din ochi care îl enervează extrem de tare .
" Ah, şi ce ai făcut vara asta ? " o întreabă clipind des , sprijinindu - şi capul de stâlp .
Nu mai durează mult şi vor fi despărţiţi de către valul de copii ce vor intra în Expres ca să ajungă la Hogwarts , School of witchcraft and wizardy . Zâmbeşte larg către ea , admirând - o în sinea lui . Atât de specială doar prin ochii aceia inumani pe care i i - a dat cineva veşnic .
Sus In jos
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 6:13 am

    Îşi întinse chipul pentru a-i permite să o sărute. Zâmbi larg, veselă şi apoi scoase telefonul din buzunar. Începu să râdă, trimiţându-i un răspuns rapid. De câte ori nu făcuseră lucrul acela? Ehee, de multe ori. Îşi îndreptă privirea spre el şi întinse mâna, aranjându-i rapid părul în aşa fel încât să nu-i mai intre bretonul în ochi.
    -Am pierdut vremea. Am călătorit, spuse şi zâmbi adorabil. Auzi în zare zgomotul specific Expresului şi se ridică privindu-l cu zâmbetul pe buze. Îi întinse mâna, pentru a-l ajuta să se ridice. Voia să stea cu el în compartiment, căci nu avea chef de glumele idioate ale băieţilor din casa ei. Da, la capitolul glume proaste, toate casele le aveau. Chiar şi Cercetaşii şi Astropufii.
    -Stai cu mine? întrebă zâmbind fermecător.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 6:18 am

Îşi ia din nou telefonul din buzunar . Citeşte , mai mult printre rânduri , ce i - a scris , şi îi răspunde cât mai scurt şi mai la obiect , atingând cu o viteză fenomenală fiecare literă .
Îi atinge scurt chipul , ajutând - o să se aranjeze . Nu ar fi trebuit să o facă . Este perfectă aşa cum este ea , ciufulită sau neciufulită . Zâmbeşte uşor , auzind răspunsul ei . Da , cam asta a făcut şi el . A ... Alungă acele gânduri sumbre a călătoriilor pe care le - a făcut în acea vară şi surâde către ea , auzindu - i întrebarea . Se gândi cam la felul în care le va da ţeapă celor şase tipi cu care ar fi împărţit în mod normal compartimentul .
" Normal că o să stau cu tine ... " îi spune ridicându - se fără ajutorul ei , fiind încă în stare să sară în picioare . Se gândi la faptul că ar fi frumos din partea lui să îi ia şi ei bagajul dar acea vrajă nenorocită nu îi mai vine în minte . Oftează , mai mult fără un motiv logic , întinzându - i braţul.
Sus In jos
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyDum Mar 04, 2012 7:18 am

    Îşi scoase telefonul din buzunar şi clătină din cap. Îi trimise un simplu emoticon, ce exprima cel mai bine răspunsul pentru mesajul lui şi apoi îl privi. Răspunsul la întrebarea ei o făcu să zâmbească larg.
    -Uh, ştii că te iubesc? întrebă şi clipi adorabil din genele-i lungi. Adora să se prostească aşa când era cu el, căci îşi permitea să o facă. Îl prinse de mână, împletindu-şi degetele cu el şi îi scoase limba, apoi îşi sficui bagheta, iar bagajele lor dispărură. Ireene chicoti slab şi îl trase de mână după ea, făcându-şi cu uşurinţă loc printre elevi, mai ales că erau majoritatea de la casa ei. Câţiva băieţi, colegi de-ai ei, tot din anul VI începură să comenteze când îl văzură pe Lee, iar şatena le aruncă priviri ucigătoare.
    -Gura mică, până nu mă enervez, mârâi şi intră în Expres.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyLun Mar 05, 2012 9:10 am

Îi strâng degetele puternic , împletindu - le pe ale mele cu ale sale . Surâd la auzul cuvintelor ei . Aceste jocuri între noi doi , aceste cuvinte pe care ni le spunem pe acest ton ... Ne permitem aceste lucruri . Îmi lungesc gâtul , sărutându - i uşor obrazul .
" Chiar ? Nu ştiam ... " şopetsc cu un ton surprins fals , ca un mic actor slab ce sunt . " Cum nici tu nu ştii cât de tare te iubesc eu ! " adaug zâmbind dulce , pronind încet către Expresul ce şuiera enervant de tare .
I - am ignorat colegii care nu pot accepta în niciun fel să piardă în faţa unuia mai mare , mai ... eu , decât ei . Le zâmbesc superior , balansând mâna ei , împreună cu a mea , în faţă şi în spate , ca într - un joc pentru copii mici . Nu că nu m - aş comporta ca un copil mic când vreau .
Sus In jos
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyLun Mar 05, 2012 9:40 am

    Zâmbeşte drăgăstos auzindu-l şi roşeşte destul de tare când acesta o sărută pe obraz. Desigur, reacţie exagerată şi prostească, având în vedere că îl cunoştea de atâta timp şi era obişnuită cu alstfel de gesturi. Dar parcă era ceva diferit de această dată. Vara şi-a pus amprenta pe ea şi sentimentele ei, într-un mod ce se observă probabil cu uşurinţă. Înghite în sec auzindu-i a doua replică şi îi zâmbeşte dulce, făcându-i scurt cu ochiul.
    -Ştiu acum, dear, spune pe un ton jucăuş. Îl trage spre un compartiment gol, deschizând uşa şi intră înăuntru, găsindu-şi rucsacul şi leul pe una dintre canapele. Zâmbeşte larg şi ţopăie până la micul ei animal, mângâindu-l pe cap. Se apleacă, sărutându-l pe cap, apoi se întoarce spre Lee, păstrându-şi zâmbetul pe buze.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyLun Mar 05, 2012 9:51 am

Reacţile ei sunt mult mai diferite decât celd cin primăvara trecută . Dar , ce - i drept , nici eu nu mai sunt acelaşi de atunci . M - am schimbat într - un fel dintracela pe care încearcă părinţii să ţi - l explice pe la treişpe ani .
Ah , acum ştii , de parcă nu ar fi fost foarte greu să îţi dai seama înainte . Zâmbesc dulce , aşezându - mă pe o banchetă , dându - mi părul brunet din ochi . Privesc încruntat puiul de leu care , pentru câteva secunde , mi - a luat toată atenţia ei . O privesc cum îl sărută pe vârful capului . Zâmbesc ridicând din umeri , căutând telefonul ca să şterg mesajele pe care ni le - am trimis până acum două minute .
" am senzaţia că îl iubeşti mai mult decât pe mine ... " spun , prefăcând un ton fals , când aceasta se întoarce spre mine . " Cursurid e actorie din vară , vă rămânem veşnic recunoscători ! " adaug în sinea mea , zâmbind pal .
Sus In jos
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyLun Mar 05, 2012 12:47 pm

    Îşi aranjează părul pe umerii micuţi, trăgând uşor de trico în jos, acoperindu-şi coapsele şi îşi umflă obrajii copilăreşte, ridicând privirea spre brunetul ei. Desigur, nu este al ei. Nu încă. Îşi muşcă buzele pe interior, privindu-l printre gene, sorbindu-l din priviri.
    -Noo, tu rămâi dragostea mea pentru totdeauna, spune şi afirmă şi din cap, apoi se apropie de el, aşezându-se pe picioarele acestuia. Îşi scoase bagheta din suportul, ce îl poartă pe coapsă şi o sficiuieşte, iar perdele puse la geamul uşii de la compartiment cad, ferindu-i astfel de ochii tuturor celor curioşi. Îşi trece degetele prin părul lui, privindu-l în ochi şi surâde fermecător, dându-şi seama că probabil nu-i va mai putea ascunde prea mult ceea ce simte. De fapt, nu-i ascunde, doar că se teme că altă fată, ar putea să i-l ia.
    -Întotdeauna vei fi tu, şopteşte, fără a-şi lua ochii de la el. Îşi lipeşte încet buzele de ale sale, închizându-şi ochii, pentru a se putea bucura de aroma lui.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyMar Mar 06, 2012 6:02 am

Surâd când îi simt greutatea , cea foarte puţină , pe picoarele lui . Îmi petrec mâna după talia ei , trăgând - o mai înspre mine , zâmbind larg şi dulce către aceasta , având grijă să îi sărut uşor fruntea în căderea ei . Mă abţin cu greu să nu pufnesc în râd când îi aud răspunsul .
" Ow , ce drăguţ . Ca tine ! " îi spun surâzând dulce , dându - mi părul din ochi cu o mişcare uşoară , rapidă , aproape un reflex pentru mine . O privesc în ochii aceia care m - au fascinat din prima zi , fermecându - mă până şi în această clipă .
Nici nu mai observ vraja făcută de ea . Sincer , nu îmi pasă dacă ne vede cineva . Până ajungem la castel , a doua zi , cam pe la unu şi ceva , suntem , oficial , încă în vacanţă . Treaba mea cu cine stau şi ce fac . Îi aud replica . Voi fi eu . Şi tu vei fi tu , baby . Gustul buzelor ei împreună cu mirosul ei , mă fac din ce în ce mai euforic , lăsându - mă fără niciun punct de sprijin , rămânând sprijinit numai de ea .
Sus In jos
Ireene Hildegarde.
Ochi De Soim
Ochi De Soim
Ireene Hildegarde.


Mesaje : 36

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyMar Mar 06, 2012 9:19 am

    Se lipeşte de el mai mult, atingându-i spatele cu degetele, vrând parcă să memoreze fiecare curbură a trupului său. Îi muşcă buzele, trecând apoi cu limba peste ele, cerându-i voie să pătrundă în locaşul lui umed. Se simţea euforică de fiecare dată când era lângă el şi ar fi putut jura că nu doreşte să piardă. Îşi trece degetele cu tandreţe prin părul lui, prinzându-i şuviţele şi zâmbeşte uşor. Când simte că rămâne fără aer îşi desprinde buzele de ale lui şi-l priveşte printre gene, îmbujorată fiind. Îşi muşcă buzele şi se lasă în jos, odihnindu-şi capul pe umărul acestuia. Îi prinde tricoul în pumn, strângându-l între degete şi zâmbeşte pueril, dându-şi seama de ceea ce făcuse. Râde în sinea ei. Se bucura că avusese totuşi curajul să o facă. Şi-ar fi dorit ca el să-şi dea seama că ceea ce simţea ea nu erau simple sentimente de prietenie.
Sus In jos
Lee Hong Ki
Viperini
Viperini
Lee Hong Ki


Mesaje : 35

The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ EmptyMier Mar 07, 2012 5:46 am

Zâmbesc simţindu-i mâinile pe spate, încercând să reţină fiecare îndoitură a corpului meu, căutând fiecare secret. O las să se joace cu limba mea, strecurându-mi mâinile pe spatele ei, încercând să reţin fiecare parte a corpului ei, fiecare cută a pielii, fiecare îmbinare a oaselor. Îi petrec mâinile prin părul ei fin, pierdându-mi mâinile în el pentur secunde bune, fără a mai avea vreo şansă în a le recupera.
Aerul. Blestemată nevoie necesară a trăitului. Rămân fără aer cu puţin după ea, nemai putând să îi simt gustul dulce, îmbătător. Mă simt euforic. Nu mai este nimic în jurul meu înafară de ea. Prietenie . Până când a fost asta? Acum două minute? O strâng puternic în braţe, cu mâinile împreunate după talia ei, lipind-o de mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The story begins right now~ Empty
MesajSubiect: Re: The story begins right now~   The story begins right now~ Empty

Sus In jos
 
The story begins right now~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Londra :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la: