Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
 Get lost. EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
 Get lost. EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
 Get lost. EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
 Get lost. EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
 Get lost. EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
 Get lost. EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
 Get lost. EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
 Get lost. EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
 Get lost. EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

 Get lost. Copy_o13
 Get lost. Vxdevn11
000 puncte
 Get lost. 2uskk811
000 puncte
 Get lost. 2m3sl811
000 puncte
 Get lost. Slipdw11
000 puncte

 

  Get lost.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Riku Urakumi
Viperini
Viperini
Riku Urakumi


Mesaje : 8

 Get lost. Empty
MesajSubiect: Get lost.    Get lost. EmptyDum Mar 04, 2012 3:03 am

O plimbare prin castel nu i-ar fi stricat, avea nevoie să ia o gură de aer, n dorea să se întâlnească din greșeală cu vreun elev ( nu avea nici un chef să le vorbească ). Oftă și se privi intr-o oglindă a băii băieșilor și oftă. Nu suporta acea uniforma dar se simțea mândru când vedea emblema viperinilor. Era tot ce îi plăcea la acea uniforma ( asta și poate că era neagră ) . Îi trecu mâna prin păr și zâmbi pentru că îi veni o idee. A ieșit din baie și sa uitat în jur - toți elevii se plimbau liniștitți, nimeni nu-l băga în seamă - deci nu era nimic care să-l împiedice să facă lucrul pe care și-l puse în gând. Urcă până la primul etaj și se uită în jur. Ideea principală era să meagră la curstul despre Incuiați dar s-a oprit in fața băii plângăcioasei Myrtle. A intrat fără să știe de ce și s-a uitat in jur. Nu era o priveliște tocmai... plăcută pentru el, mai ales că o auzea și pe acea fantomă plângând.
” Taci odată, încerc să-mi dau seama de ce am venit aici și tu nu ești chiar un bun tratament” a spus răutăcios, ceea ce l-a mirat și pe el. A privit-o cum se depărtează și căscă. Nu regrerta că țipase la ea, ba chiar se simțise bine. Se uită in oglindă și își arănjă părul din nou, probabil a o mia oară în acea zi.
” Myrtle? ” strigă fantoma cu gândul de a o intreba dacă a mai văzut pe cineva înainte de el acolo însă această nu se arătă . Era și de înțeles, după cum vorbise cu ea, să apară ?... însă lui nu-i păsa. Repetă numele fantomei încet și începu să râdă. Era un nume amuzant, gândul îl ducea la Turtle , adică țestoasă. Privi ușa apoi tavanul. Și acolo, în acea baie se auzea ploaia care era neîntreruptă de dimineață. Nu era tipul care să urască ploaia dar nici nu ar fi ieșit să alerge. S-a așezat pe jos și a închis ochii. ”Acum înțeleg de ce nu e populat locu' ăsta” a spus încet și plictisit.
Sus In jos
Tsubasa Kurumi
Viperini
Viperini
Tsubasa Kurumi


Mesaje : 13
Localizare : On the warzone

 Get lost. Empty
MesajSubiect: Re: Get lost.    Get lost. EmptyMar Mar 06, 2012 8:02 am

La naiba ! Zise scurt uitanduse urat la colegul din fata ei.Era in sala mare, la masa mai exact , iar acel inteligent din fata ei cu fataiale lui cu tot reusi sa miste atat de tare masa incat cana ei de ceai ii pica pe fusta.Se uita urat la el omorandu-l din priviri dupa care se ridica nervoasa de la masa trantind cu piciorul in banca de lemn. Era mandra de comportamentul ei chiar daca era cam rautacioasa,insa asa era ea si daia era o Vipera.
Trecu prin fata bai lui Myrtle insa inainta fara sa zica nimic pana la urma se oprise danduse cativa pasii in spate.Niciodata nu intra acolo insa era curioasa sa vada daca aceea fantoma era chiar atat de enervanta.Ea era destul de nervoasa insa vroia sa riste.Intra uitanduse in toate partile vazand in fata ei numai un elev de la Viperinii, fantoma nefiind acolo insa sunetul ei auzinduse,
-Hei. zise apropiinduse de el punandu-i mana pe umarul stang.
Era pana la urma colegul ei nu era cine stie ce.Isi lua mana indreptanduse spre ghiuveta ridicand usor marginea fustei privind-o atent,era o pata destul de maricica insa care poate se va usca repede.Ofta incepand sa clipeasca des in fata oglinzii fiind uimita de lungimea mare a genelor ei.Isi uda usor mana dreapta cu apa cu cea stanga inca tinanduse de marginea fustei.
Intinse usor cu mana apa pe pata dupa care lasa marginea in jos sperand ca se va usca daca nu avea de gand sa isi schimbe fusta.Isi intoarse privirea spre baiat ducandu-si mainile la spate fatainduse pe loc.
Sus In jos
 
Get lost.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Etajul 1 :: Baia plangacioasei Myrtle-
Mergi direct la: