Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

"All life is an experiment. The more experiments you make the better." Copy_o13
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." Vxdevn11
000 puncte
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." 2uskk811
000 puncte
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." 2m3sl811
000 puncte
"All life is an experiment. The more experiments you make the better." Slipdw11
000 puncte

 

 "All life is an experiment. The more experiments you make the better."

In jos 
AutorMesaj
Alice von Vogelweide
Cercetasi
Cercetasi
Alice von Vogelweide


Mesaje : 4
Localizare : Land of Joyness.

"All life is an experiment. The more experiments you make the better." Empty
MesajSubiect: "All life is an experiment. The more experiments you make the better."   "All life is an experiment. The more experiments you make the better." EmptyDum Mar 04, 2012 12:22 am

O dimineaţă prea liniştită... o atmosferă parcă îngheţată pentru început şi cerul perfect senin. Razele palide ale soarelui atingeau timide sticla geamului pictat în mii şi mii de culori, în principiu emblemele fiecărei case. Alice îngână un cântec mai mult pentru ea, avea o voce subţire, uşoară care totuşi răsuna izbindu-se de pereţii reci ai coridorului, conturându-le forma. Stătea aşezată de ceva timp pe suprafaţa tare, rece a podelei, învârtind cheiţa unei cutii muzicale. Se opri din cântat şi privi lung, cu ochii săi mari şi de un cafeniu profund acel mic obiect din mâinile firave apoi un zâmbet foarte discret i se picta încet pe buzele roşii.
Se opri din toate acele manifestări, dar într-un mod mai brusc, punând în geanta micuţă acea cutiuţă şi îşi scoase un mic caieţel. Îşi notă câteva lucruri mărunte apoi începe să schiţeze câte ceva. Clar nu dorea să intre la cursuri în acea clipă şi desigur era prea dimineaţă pentru ore, mai ales când nu se afla nimeni în jurul ei şi profită de acel moment în care pentru acele câteva clipe, nu se afla nici o persoană pe coridorul răcoros.
Nu dura prea mult acele clipe în care îşi propuse doar să schiţeze câteva lucruri, ce probabil pentru alţii ar fi fost nimicuri. Roşcata doar trase aer adânc în piept şi îşi lăsă chipul albicios pe spate, ochii de un albastru infinit aţintindu-se către tavanul imens al şcolii. Nu regretase sub nici o formă faptul că se afla într-un astfel de loc, ci dimpotrivă, era chiar foarte mulţumită pentru faptul că reuşise să-şi controleze puterile aşa cum trebuia şi nu cum experimentase pentru prima dată. Atunci nu era conştientă de puterile pe care le deţine, dar se hotărâ să-şi alunge orice alt gând neprielnic din minte şi un zâmbet larg şi senin i se pictă pe buze.
Sus In jos
 
"All life is an experiment. The more experiments you make the better."
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Etajul 4 :: Coridoare-
Mergi direct la: