Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Rebekah de Valois. EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Rebekah de Valois. EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Rebekah de Valois. EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Rebekah de Valois. EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Rebekah de Valois. EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Rebekah de Valois. EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Rebekah de Valois. EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Rebekah de Valois. EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Rebekah de Valois. EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Rebekah de Valois. Copy_o13
Rebekah de Valois. Vxdevn11
000 puncte
Rebekah de Valois. 2uskk811
000 puncte
Rebekah de Valois. 2m3sl811
000 puncte
Rebekah de Valois. Slipdw11
000 puncte

 

 Rebekah de Valois.

In jos 
AutorMesaj
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Rebekah de Valois. Empty
MesajSubiect: Rebekah de Valois.   Rebekah de Valois. EmptySam Mar 03, 2012 2:07 pm

Rebekah de Valois.
Rebekah de Valois. Teresa-palmer-6

Rebekah de Valois. Backgr37
FULL NAME: Rebekah de Valois.
ALIAS: -
AGE: 23 ani.
BIRTH DATE: 25 August '89.
BLOOD TYPE: Pur.
SEXUALITY: Hetero.
OCCUPATION(if adult): Directoare la Hogwarts.

Rebekah de Valois. Backgr38
EYES: Albaştri.
HAIR: Blond.
DISTINGUISHING FEATURES: -
PLAY-BY: Teresa Palmer.

Rebekah de Valois. Backgr39
WEEKNESSES: Deşi are 23 ani, încă adoră lucrurile pufoase.
LIKESS:
~ Vioara ;
~ Pianul ;
~ Dulciurile ;
~ Lucrurile pufoase ;
~ Felinele de orice fel ;
~ Luna plină ;
~ Vremea rece ;
~ Să fie sărutată ;
~ Desenul ;
~ Dansul ;
~ Autorii vechi ;
~ Cărţile romantice ;
~ Ţigările , Dunhill Negru de preferat ;
~ Să domine ;
~ Ciocolata simplă şi neagră , dar mai ales cea amăruie .
DISLIKES:
~ Soarele mult prea puternic ;
~ Glumele proaste ;
~ Aroganţa ;
~ Tipii gen macho ;
~ Prostia omenească ;
~ Monotinia ;
~ Playerii ;
~ Să fie dominată ;
~ Ipocriţii ;
~ Prefăcuţii ;
~ Cei care exagerează cu alcoolul , mai ales bărbaţii ;
~ Laşii ;
~ Singurătatea ;
~ Să fie contrazisă ;
~ Să i se spună ce să facă ;
~ Minciuna ;
~ Ciocolata albă ;
~ Căpşunile .
PERSONALITY: Personalitatea ei se schimbă asemeni vremii . Niciodată nu şti cum va reacţiona peste câteva minute , deci ar fi bine să ai grijă prin preajma ei . Căpoasă peste măsură cu un orgoliu ce o depăşeşte cu mult , niciodată nu va recunoaşte ceva , cu atât mai mult dacă este şi ea implicată . Deşi pare cam bitch în majoritatea timpului , nu suportă să te legi de prietenii ei . Se schimbă complet când vine vorba de cei la care ţine , mai ales dacă sunt persoane cu [ , ] care petrece timpul .

Poate fi şi dulce când vrea , dar cu siguranţă atunci aşteaptă - te să - ţi ceară ceva sau să te pună să - i promiţi că o vei ajuta cândva . Tupeistă , niciodată nu tace atunci când trebuie , spunând totul pe faţă , deşi uneori ar trebui să se abţină . Mereu trebuie să aibe ea ultimul cuvânt în tot , deci mai bine , nu ai începe o discuţie contradictorie , căci ea , o va ţine una şi bună pe ideea ei , indiferent dacă are sau nu dreptate .

Rebekah de Valois. Backgr40
PARENTS: Tatăl: Devon de Valois ~ Decedat ; Mama: Katherine de Valois ~ Decedată.
SIBLINGS: Sebastian de Valois ~ Decedat.
PETS: O panteră, Stark.
HISTORY: Iulie 1982 a fost începutul poveştii de dragoste a Katherinei cu Devon. Ea, fata unui modest vânzător, s-a îndrăgostit nebuneşte de fiul unui mare Auror. Iubirea lor a fost una interzisă, căci ambele familii refuzau să le permită să se întâlnească. Abia după doi ani de încercări, au reuşit într-un final să-şi facă părinţii să le înţeleagă dragostea. S-au căsătorit în toamna anului '84, iar după nouă luni avea să vină pe lume primul copil al familiei de Valois; un băieţel frumos, pe nume Sebastian. Deşi puteau apela la familiile lor pentru ajutor, cei doi nu au făcut-o, preferând să se descurce singuri.

Credeau că iubirea lor este destul de puternică şi chiar a fost. La cinci ani după aceea, când calendarul indica 25 august, micuţa Rebekah s-a născut, aducând bucurie pentru ambele familii, mai ales mamei ei, ce-şi dorea extrem de mult o fată. A crescut frumos, înconjurată de dragostea familiei ei, fără a ştii ce se întâmplă cu exactitate în jurul ei. Abia după câţiva ani avea să afle că este înzestrată cu anumite puteri ce avea să-i dea viaţa peste cap pentru o perioadă.

Când a împlinit 11 ani, a primit o scrisoare de la Hogwarts, prin care i se aducea la cunoştinţă că a fost acceptată printre elevii şcolii. Familia ei a fost extrem de fericită, având în vedere că şi Sebastian era elev acolo. Totul a mers bine pentru o perioadă. Rebekah a aflat că familia ei avea un lung trecut ca Devoratori, dar nu a fost afectată cu nimic, chiar dimpotrivă, acceptând extrem de rapid asta. În schimb, dacă viitorul se vedea a fi foarte bun, pentru Rebekah, când a trecut în anul al 4-lea, mama şi fratele ei, au fost omorâţi de membrii Ordinului, astfel viaţa ei, fiind dată peste cap complet. Pentru câtva timp a fost extrem de închisă în ea. Când a împlinit 16 ani, a hotărât să devină Devoratoare, lucru ce l-a încântat enorm de mult pe tatăl ei. Prietenă bună cu Alessandra, după ce a terminat şcoala cu rezultate excepţionale, a fost numită directoare pentru Hogwarts. A aflat între timp, după aproximatic un an, că ea este descendenta Lordului Întunecat, dar nu a spus nimănui. Tatăl ei a murit exact în ziua de naştere a Rebekăi, omorât de Aurori.


Ultima editare efectuata de catre Rebekah de Valois. in Dum Mar 04, 2012 4:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Rebekah de Valois. Empty
MesajSubiect: Re: Rebekah de Valois.   Rebekah de Valois. EmptyDum Mar 04, 2012 2:50 am

Rebekah de Valois. Hogwar13
Acceptată! Bun venit la Hogwarts!
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
 
Rebekah de Valois.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Hogwarts :: Inscrieri :: Personaje acceptate-
Mergi direct la: