Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Alice von Vogelweide EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Alice von Vogelweide EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Alice von Vogelweide EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Alice von Vogelweide EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Alice von Vogelweide EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Alice von Vogelweide EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Alice von Vogelweide EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Alice von Vogelweide EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Alice von Vogelweide EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Alice von Vogelweide Copy_o13
Alice von Vogelweide Vxdevn11
000 puncte
Alice von Vogelweide 2uskk811
000 puncte
Alice von Vogelweide 2m3sl811
000 puncte
Alice von Vogelweide Slipdw11
000 puncte

 

 Alice von Vogelweide

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alice von Vogelweide
Cercetasi
Cercetasi
Alice von Vogelweide


Mesaje : 4
Localizare : Land of Joyness.

Alice von Vogelweide Empty
MesajSubiect: Alice von Vogelweide   Alice von Vogelweide EmptySam Mar 03, 2012 11:28 am

Alice von Vogelweide
Alice von Vogelweide Guns_a10

Alice von Vogelweide Backgr37
FULL NAME: Alice von Vogelweide
ALIAS: La Volpe (datorită părului roşcat)
AGE: 17 ani
BIRTH DATE: March 08, 1994
BLOOD TYPE: Pur
SEXUALITY: Hetero
OCCUPATION(if adult): -

Alice von Vogelweide Backgr38
EYES: Albaştri
HAIR: Roşcat
DISTINGUISHING FEATURES: părul său neobişnuit de roşcat, un tatuaj în formă de dragon pe spate
PLAY-BY: Lady F. on deviantArt or smth

Alice von Vogelweide Backgr39
WEEKNESSES: Animalele fără apărare, aşa susţine.
LIKESS: Arta plastică - dar în special arta fotografică dar şi tatuajele, ţigările, vremea rece, ploile, rock-ul, stilul vintage şi nu numai, obiectele vechi şi de colecţie, plimbările nocturne, persoanele ce au un optimism şi un bun simţ al umorului aparte.
DISLIKES: Vremea excesiv de caldă, glumele de prost-gust, persoanele înfumurate, false, foarte negativiste şi plângăcioase, să i se spună ce să facă.
PERSONALITY: O fire calmă şi liniştită în marea majoritate a timpului. Nu suportă în preajma sa persoanele negativiste şi plângăcioase, şi totodată înfumuraţii. Este de asemenea schimbătoare, în funcţie de starea sa, de persoanele ce o înconjoară - dar de regulă este prietenoasă şi calmă, uneori chiar deschisă, acceptând glumele cu bun gust şi optimismul în jurul ei. Susţine faptul: "Arăţi bine dacă te simţi bine." Cealaltă latură a lui Alice se datorează ignoranţei şi parşivităţii ce o înconjoară, iar de alte ori doar prin simplul fapt că nu o impresionează nimic special - indiferentă, rece şi chiar distantă. Desigur, foloseşte mască de "om dur" pentru început, doar atunci când nici măcar nu are habar cu cine stă de vorbă sau lucruri de acest gen. Poate deveni finuţă, corectă, cinstită, ştie să se comporte asemeni unei persoane cu bun simţ, chiar dacă aspectul trădează acest mic detaliu.

Alice von Vogelweide Backgr40
PARENTS: Dietrich von Vogelweide(tată), Helga von Vogelweide(mamă)
SIBLINGS: None
PETS: Un motan, Ludwig.
HISTORY: S-a născut în inima Germaniei, crescând ca orice alt copil în sânul familiei, oferindu-i tot cei mai bun: atenţie, iubire, sprijinul moral şi nu numai. Se simţea sufocată de toate aceste "manifestări" după cum le numeşte ea, vrând să experimenteze neapărat ceva nou. După multe hotărâri, pleacă de acasă la vârsta de 13 ani, cercetând lumea în lung şi în lat, având parte de tot felul de prieteni care au ajutat-o şi care i-au oferit, de altfel, o oportunitate de care nici în ziua de astăzi, nu-şi regretă gestul făcut. A avut şansa de a exploata toate cunoştinţele în domeniul artei - adică cele plastice, precum şi fotografia - şi cu timpul, avea să cunoască şi arta tatuajelor. Asta a fascinat-o până peste limite, înţelegând fiecare simbol al acestor gesturi pe care majoritatea persoanelor şi le făceau. Desigur, nu avea să rămână fără acea artă pe trupul său, ce fără alte cuvinte, toţi din exterior aveau să o catalogheze drept o ciudată, însă niciodată n-a ţinut cont de părerea altora, ci doar de a sa şi de ceea ce îi plăcea cu adevărat.




Ultima editare efectuata de catre Alice von Vogelweide in Sam Mar 03, 2012 11:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Alice von Vogelweide Empty
MesajSubiect: Re: Alice von Vogelweide   Alice von Vogelweide EmptySam Mar 03, 2012 11:30 am

Alice von Vogelweide Hogwar13
Acceptată! Bun venit la Hogwarts!
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
 
Alice von Vogelweide
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alice von Vogelweide

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Hogwarts :: Inscrieri :: Personaje acceptate-
Mergi direct la: