Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Informaţii generale~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Informaţii generale~ EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Informaţii generale~ EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Informaţii generale~ EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Informaţii generale~ EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Informaţii generale~ EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Informaţii generale~ EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Informaţii generale~ EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Informaţii generale~ EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Informaţii generale~ Copy_o13
Informaţii generale~ Vxdevn11
000 puncte
Informaţii generale~ 2uskk811
000 puncte
Informaţii generale~ 2m3sl811
000 puncte
Informaţii generale~ Slipdw11
000 puncte

 

 Informaţii generale~

In jos 
AutorMesaj
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Informaţii generale~ Empty
MesajSubiect: Informaţii generale~   Informaţii generale~ EmptySam Mar 03, 2012 7:45 am

Informatii suplimentare legate de scoala.

Short review.
Scoala este situata undeva in Scotia.Din cauza numeroaselor vraji aduse asupra acesteia , inciatilor le este imposibil de a o vedea.Scoala detine un teren vast unde gasim un lac , padurea interzisa , diverse cladiri si un teren de vjhat.Scarile din holul principal , tind sa se miste.Electricitatea si electronicele nu sunt de gasit in scoala , deoarece totul functioneaza pe magie.
Hogwarts " inroleaza " copii inca de la varsta de 11 ani invatandu-i sa-si stapaneasca puterile pana la varsta de 17 ani.

Admiterea si sosirea in scoala.
Fiecare nastere a copiilor " magici " , numele lor fiind trecute pe un pergament urias.In fiecare an , pergamentul este veridicat de un profesor si se trimite o scrisoare cand copilul a implinit varsta corespunzatoare.Deasemenea scrisorile contin si o lista cu cele necesare pentru scoala.
Daca un copil se naste intr-o familie de incuiati , unul dintre profesori va livra personaj scrisoarea si le va explica parintilor de comunitatea magica.Ii va insoti la achizitonarea lucrurilor pentru scoala , facandu-le posibila intrarea pe ALeea Diagon.
Sutentilor le este permis cu animale in scoala , cat timp nu se intampla nimic .Anii de studiu sunt separati de o vacanta de vara de 2 luni plus vacantele de Craciun si Paste.
Expresul de Hogwarts este prima si principala modelitate de a ajunge pe meleagurile vrajitoresti.Acesta pleaca in jurul orei 11:00 si ajunge undeva dupa miezul noptii.Elevii sunt preluati de cadrul scolii si transportati in calesti trase de creaturi magice.Pentru cei din primul an , sortarea este foarte importanta si se face in sala mare.

Notele & Co.
In primii patru ani la Hogwarts studentii trebuie sa treaca examnele pentru a avansa in celalat an.Daca acestia pica examenul , repeta anul.Pentru a se califica la fgradul de practicant al vrajii , stundetii trebuie sa treaca examenul O.W.L. ce se da la sfarsitul anului V.Daca trece examinarea , elevul poate sudia in amanuntit o materie aleasa de acesta , ca in ultimii doi ani de invatanat acesta sa dea un examnel final T.V.E.E.
Note de trecere:
*N - nemaipomenit
*P - peste asteptari
*A - acceptabil

Note proaste :
*S - slab
*P - prost
*T - troll

Disciplina.
Pe langa scaderea punctelor , elevii pot primi detentii aprige in functie de gravitatea faptei.Pedepsele sunt de mai multe forme : indeplinirea anumitor sarcini sau asistenta {curatarea bibliotecii de praf etc. }.
Deasemenea elevii pot fi suspendati sau chiar exmatriculati din scoala.
Doi elevi vor fi alesi ca perfecti , dar trebuie sa fie anul II sau IV .Vor aveadiferite privilegii : pot folosi baia perfectilor , controlarea elevilor mai mici , responsabilitati disciplinare.Acestia vor ramane perfecti pana la sfarsitul anilor.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
 
Informaţii generale~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reguli generale~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Hogwarts :: Biroul Directorului-
Mergi direct la: