Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Do it like a dude (Privat) EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Do it like a dude (Privat) EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Do it like a dude (Privat) EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Do it like a dude (Privat) Copy_o13
Do it like a dude (Privat) Vxdevn11
000 puncte
Do it like a dude (Privat) 2uskk811
000 puncte
Do it like a dude (Privat) 2m3sl811
000 puncte
Do it like a dude (Privat) Slipdw11
000 puncte

 

 Do it like a dude (Privat)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

Do it like a dude (Privat) Empty
MesajSubiect: Do it like a dude (Privat)   Do it like a dude (Privat) EmptyVin Mar 09, 2012 8:48 am

Zâmbeşte uşor către imbecilul de la "Otrăvuri oriunde şi oricând". Ar face orice să îi poată da o palmă ca lumea, de să zboare în cercuri două sute de metri în jurul magazinului său. Îşi dă din ochi părul argintiu, privindu-l încruntat. La o singură comadă din vocea lui moale, acesta se execută cu o viteză miraculoasă, de care nu a mai avut parte de când a plecat din Minister.
Se uită la ceas. Unde era ?! Femeia aia, de fapt toate femeile, nu se pot ţine de un program exact, nu pot să ajungă la o oră stabilită undeva? Îşi ia pachetul şi se uită la ceasul ce îi atârnă de încheietură greu. Ar fi trebuit să o lase în pace, dar nu poate. Trebuie neapărat să afle ce planuri are ca să poată să se hotărască cum să o ascundă.
"Domnule Daesung, nu mai vreţi nimic?"
Shin se întoarce şi se uită urât la el. Să mori. Ce frumos ar fi să mori şi să nu mai dai din gură... gândeşte Daesung privind drept către el, cu un zâmbet larg pe faţă, ca să nu vadă nimeni ce gândeşte de fapt. Ce actor bun a fost, şi atunci când mama lui a murit. Ah, cât a suferit bietul Daesung! Ah, cât de tare l-a lovit moartea mamei sale, încă nu s-a recuperat.
Minciuni. Minciunile lui.
Rânjeşte plecând, închizând uşa după el, trăgându-şi gluga peste frunte.
Sus In jos
Kain Kaira

Kain Kaira


Mesaje : 5

Do it like a dude (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Do it like a dude (Privat)   Do it like a dude (Privat) EmptyVin Mar 09, 2012 11:11 am

    Rare erau cazurile in care Kain sa poarte pelerina rosie. Ascuns sub forma unui baiat de aproximativ 19 ani, Liderul Devoratorilor pasea ganditor pe pavelele vechi ale Aleei Nocturn.
    Avea nevoie de cateva ingrediente pe care nu le gasise la Burgin & Burkes. De altfel, acolo nu gaseai nimic folositor niciodata. Doar obiecte blestemate si aparent inofensive, licori inutile sau cu efect de scurta durata si alte chestii - pentru ca nu puteau fi numite altfel - care nici macar nu isi aveau rostul. Jucarii de adormit copii.
    Trecuse prin fata magazinului "Otravuri Oriunde si Oricand", observand-o pe vanzatoarea speriata , lucru ce il facu sa schizete un zambet mandru.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 23
Localizare : Paradise.

Do it like a dude (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Do it like a dude (Privat)   Do it like a dude (Privat) EmptySam Mar 10, 2012 2:31 am

O recunoscuse de la prima vedere, când trecea atât de graţios pentru un tânăr de vreo optişpe ani, pe lângă oamenii care merg cocoşaţi şi enervaţi, mormăind ceva în bărbie. Se aşează mai bine pe perete, gândindu-se că ar trebui, totuşi, să nu se bage în seamă cu ea imediat ce trece pe lângă el. Priveşte ceasul de la încheietură oftând. Nu a trecut de mult de unu după-masa. O priveşte de la distanţă cum trece pe lângă alţi oameni, pe lângă el, şi cum intră cum se rânjeşte la vânzătoarea aceea amătâtă şi murdară care l-a servit pe el cu acele otrăvuri care nu ştie exact la ce îi trebuie acum, în acest moment.
O priveşte de departe când un singur gând îi trece prin cap: "Nu m-a văzut.". Rânjeşte. Însfârşit i-a reuşit afurisita aia de vrajă. Începe să păşească încet în faţă, mergând pe lângă alţi oameni cu o graţie ce iese în evidenţă. Se opreşte lângă ea, dându-şi gluga jos de pe cap, lăsând să i se vadă chipul luminos şi zâmbitor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Do it like a dude (Privat) Empty
MesajSubiect: Re: Do it like a dude (Privat)   Do it like a dude (Privat) Empty

Sus In jos
 
Do it like a dude (Privat)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Imprejurimile Castelului. :: Aleea Nocturn :: Otravuri Oriunde si Oricand-
Mergi direct la: