Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Shut the fuck up! EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Shut the fuck up! EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Shut the fuck up! EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Shut the fuck up! EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Shut the fuck up! EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Shut the fuck up! EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Shut the fuck up! EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Shut the fuck up! EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Shut the fuck up! EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Shut the fuck up! Copy_o13
Shut the fuck up! Vxdevn11
000 puncte
Shut the fuck up! 2uskk811
000 puncte
Shut the fuck up! 2m3sl811
000 puncte
Shut the fuck up! Slipdw11
000 puncte

 

 Shut the fuck up!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Shut the fuck up! Empty
MesajSubiect: Shut the fuck up!   Shut the fuck up! EmptyMier Mar 07, 2012 11:07 am

    Nervii şi spumele pe care le avea în acea clipă nu reuşise să-i calmeze nimeni. Cu paşi apăsaţi se îndreptă spre subsol, la clasa de ACMN, unde ştia că-şi va găsi dragul profesor şi aşa-zisul director. Da, vezi să nu. Niciodată nu va fi el directorul. Nu şi-a câştigat acest drept! Tocurile de la botinele ei răsunau în liniştea mormântală din jur. Pufni enervată şi aproape că distruse un perete cu ajutorul baghetei. Deschise uşa şi intră în clasă, trântind-o în urma ei.
    -Foarte frumos gestul dumneavoastră, domnule director, spune pe un ton rece, accentuând în dispreţ ultimele două cuvinte. Rebekah fusese prea proastă că plecase, lăsându-i lui toate posobilităţile de succes. I se acrise până peste cap să vadă articole în Profet. "Liderul Ordinului şi directorul Şcolii de Magie şi vrăjitorie Hogwarts, a reuşit să prindă alţi Devoratori". Ce să spună. Îl fulgeră cu privirea, tremurând de nervi.
Sus In jos
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

Shut the fuck up! Empty
MesajSubiect: Re: Shut the fuck up!   Shut the fuck up! EmptyMier Mar 07, 2012 11:23 am

Nu stia sigur cat este ceasul, statea demult in clasa sa de Aparare Contra Magiei Negre, corectand niste subiecte si facandu-si planuri pentru prinderea Devoratorilor. Rebekah se intorsese de cateva zile si totul era bine. Totul mergea perfect intre ei si il bucura faptul ca iesise din randul Devoratorilor. Insa nu era pe deplin sigur ca nu-i va mai ajuta. Si Lee il ajutase in a o... urmarii.
Grey isi trecu mana prin par, lasandu-si cartea preferata pe catedra. Singurele surse de lumina din camera erau trei lumanari singuratice, si asta-i ingreuna vederea. Auzi usa cum se deschide si o voce sarcastica si rece inunda camera atat de pustie. Grey isi dadu ochelarii jos, intorcandu-se lent inspre ea. O recunoscu pe Alyssa, parca, de la Viperini. Ranjii sarcastic, sprijinindu-se de bucata din lemn.
-Ar trebui sa stiu despre ce vorbesti? facu el, amuzat, si isi ciufulii parul saten.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Shut the fuck up! Empty
MesajSubiect: Re: Shut the fuck up!   Shut the fuck up! EmptyMier Mar 07, 2012 11:54 am

    Se apropie de catedră privindu-l cu dispreţ şi îşi dădu ochii peste cap.
    -Eşti conştient de faptul că Rebekah este Directoarea? Nu tu? Tu eşti doar un pion amărât care crede că dacă timp de şase luni a putut controla lucrurile aici, o poate face şi de acum înainte. Şi tocmai pentru cine s-a întors fraiera. Pentru unul care nu are un dram de încredere în cuvântul ei. Te lauzi de atâta timp că vai ai fost prost că ai lăsat-o să plece şi că o iubeşti şi imediat ce ai ocazia îţi pui oamenii să o urmărească? întrebă nervoasă şi-l privi în ochi. Pufni ironică.
Sus In jos
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

Shut the fuck up! Empty
MesajSubiect: Re: Shut the fuck up!   Shut the fuck up! EmptyMier Mar 07, 2012 11:49 pm

Cuvintele ei nu il atingeau cat ar fi dorti tanara. In schimb, el radea amuzat de toata cearta roscatei. I se parea infantil ca un elev din anul al VII-lea sa-i faca lui morala. Grey trecu de catedra si se opri in fata ei.
-Nu am avut niciodata pretentia de a fi Directorul scolii. Doar am condus-o cat Rebekah a fost plecata. Si cred ca nu ai dreptul sa-i vorbesti asa. ii spuse satenul, iar cand termina de vorbit, zambii sarmant. Ah, si i-am spus lui Lee sa-si tina gura. Oricum, nu e treaba ta, Viperino. incheie Grey pe un ton mult prea calm, ce nu prevestea ceva bun. Isi trecu mana prin parul saten si se facu ca ploua, nemaifiind atent la ea.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Shut the fuck up! Empty
MesajSubiect: Re: Shut the fuck up!   Shut the fuck up! EmptyJoi Mar 08, 2012 3:50 am

    Rânji amuzată şi dispreţuitor.
    -Eu cred că am. Vorbesc cum vreau cu cine vreau. Şi atâta timp când Rebekah îmi este prietenă, este treaba mea. Tu crezi că eu nu am ştiut unde e? Am fost singura cu care a vorbit timp ce şase luni, în care tu nu ai ştiut decât să dai din gură. Iar ea s-a întors ca fraiera pentru tine, spune clătinând din cap. Îl privi, dezamăgită. Crezuse de atâtea ori că Grey era întradevăr un om bun, fără a lua în calcul faptul că era Liderul Ordinului şi că el chiar o iubea pe Rebekah, dar ştia că se înşelase.
    -Da nu-ţi faci griji. O să mă asigur eu că Rebekah vede ce fel de om eşti. Abia atunci vei vedea cum e să pierzi o persoană la care ţi, zise şi se întoarse pe călcâie, vrând să plece.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shut the fuck up! Empty
MesajSubiect: Re: Shut the fuck up!   Shut the fuck up! Empty

Sus In jos
 
Shut the fuck up!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Subsol :: Apararea Contra Magiei Negre-
Mergi direct la: