Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Let's revive the past... EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Let's revive the past... EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Let's revive the past... EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Let's revive the past... EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Let's revive the past... EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Let's revive the past... EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Let's revive the past... EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Let's revive the past... EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Let's revive the past... EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Let's revive the past... Copy_o13
Let's revive the past... Vxdevn11
000 puncte
Let's revive the past... 2uskk811
000 puncte
Let's revive the past... 2m3sl811
000 puncte
Let's revive the past... Slipdw11
000 puncte

 

 Let's revive the past...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Let's revive the past... Empty
MesajSubiect: Let's revive the past...   Let's revive the past... EmptyMar Mar 06, 2012 2:14 pm

    Lacrimi, durere şi sentimente rănite. Asta simţise când după şase luni, pusese în sfârşit piciorul înapoi în Londra. Îi luase o zi să sosească în Hogsmeade şi când o făcu ştiu că nu mai era cale de întoarcere. Nimeni nu ştia de ce plecase. Se gândi la Grey şi zâmbi nostalgică. Îi era atât de dor de el. Când trecuse jumătate de an, nu simţise. Se îndreptă spre Urlet în Noapte, salutând persoanele pe care le cunoştea.
    -Oh Dumnezeule! Doamnă de Valois, strigă o fată şi Rebekah o recunoscu. Era o elevă de la Viperini. Aceasta o îmbrăţişă şi blonda o simţi tremurând şi ştia că plânge. Şi ea ar fi plâns, dar nu dorea să o facă, căci ştia că era timp şi pentru lacrimile ei.
    -Bună Alicia, spuse Rebekah şi zâmbi blând, ştergându-i lacrimile. Vorbi cu eleva ei pentru câteva minute bune şi după ce o asigură că se va întoarce la castel, la familia ei, îşi continuă drumul spre Urlet în Nopate. Ajunse rapid şi intră acolo, amintindu-şi de zilele în care, elevă fiind, venea acolo cu prietenii ei. Cu Grey...
Let
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

Let's revive the past... Empty
MesajSubiect: Re: Let's revive the past...   Let's revive the past... EmptyMar Mar 06, 2012 2:22 pm

Fusese urat de catre marea majoritate a Ochilor-de-Soim si de catre Cercetasi pentru ca statea cu Viperinii, pe vremea cand era doar un student. Si acum, cine ar fi crezut ca pisicherul Grey Austin Anderein va conduce Ordinul Phoenix, dusmanii Viperinilor si Devoratorilor. Inchise ochii, iesind lent din pasajul ce ducea la Urlet in Noapte. Ii era dor de bautura sa preferata, de amintirile invechite cu Rebekah dar pe care le invia de fiecare data, in fiecare noapte de jumatate de an. Inca de cand ea plecase, pur si simplu el avusese numai succese, daca se putea spune asa. Capturase un sfert din Devoratori, culesese multe informati despre locul unde s-ar afla ea si acum preluase conducerea Scolii Hogwarts. Desi locul parea pustiu fara Rebekah, stia ca o va revedea curand. Intra in localul destul de gol, salutand scurt cativa elevi de la Viperini. Se indrepta inspre bar, hangita intampinandu-l zgomotos.
-Buna si tie, Annette. Ca deobicei. ii spuse, dandu-si ochelarii pe varful capului, scapand de geaca.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Let's revive the past... Empty
MesajSubiect: Re: Let's revive the past...   Let's revive the past... EmptyMar Mar 06, 2012 2:31 pm

    Atinse în treacăt pereţii cu palma şi când ajunse în mijlocul camerei de zi amintirile reveniră, iar câteva lacrimi îi alunecară pe obraji. Le şterse însă rapid, şi zâmbi. Îşi permisese acest lucru, simţindu-se în sfârşit acasă. Voia să-l vadă. Deşi presupunea că probabil altcineba ocupase locul din inima lui, care altădată fusese al ei. Ideea era agonizanză, dar Rebekah era dispusă să rişte şi să se resemneze. Se aşeză pe canapeaua ponosită şi privi absentă într-un punct fix, rememorând clipa când ea şi Grey se sărutaseră prima oară. Trecuse atât de mult timp de atunci şi totuşi îşi amintea perfect fiecare mic detaliu. Zâmbi melancolică.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Grey Austin Anderein
Profesor
Profesor
Grey Austin Anderein


Mesaje : 35

Let's revive the past... Empty
MesajSubiect: Re: Let's revive the past...   Let's revive the past... EmptyMar Mar 06, 2012 2:40 pm

Ochii sai fixara eleva de la Viperini care intra in local si tipa ca o vazuse pe Rebekah. Sarii automat in fata ei si o intreba daca nu are o halucinatie. Inainte ca tanara sa-i raspunda, Grey tasnii pe usa, alergand inspre Urlet in Noapte. Dadu buzna in acel conac. Strabatu holurile, ajungand rapid in camerei de zi, unde stia ca o sa gaseasca. Satenul fixa canapeaua cu privirea si nu-i veni sa creada. Chiar era acolo. Statea pe loc, inca socat ca se intorsese dupa jumatate de an.
-Rebekah... ii articula numele, parul saten acoperindu-i ochii verzi, stralucitori.
Sus In jos
Rebekah de Valois.
Director
Director
Rebekah de Valois.


Mesaje : 111

Let's revive the past... Empty
MesajSubiect: Re: Let's revive the past...   Let's revive the past... EmptyMar Mar 06, 2012 2:44 pm

    Îşi atinse absentă buzele, parcă simţindu-i încă atingerea catifelată, iar şi iar. Se lăsă uşor pe spate şi privi tavanul. Tresări când auzi uşa de la intrare trântindu-se şi se ridică în picioare, ducându-şi mâna la suportul în care-şi ţinea bagheta, când paşii cuiva se apropiară de camera de zi. Îngheţă când îl văzu apărând şi jură că niciodată nu fusese mai frumos ca atunci.
    -Grey... nu reuşi să spună mai mult şi doar încet încet se apropie de el şi când ajunse în faţa acestuia i se aruncă în braţe ca acum mulţi ani, ascunzându-şi chipul între gâtul şi umărul său. Îi înspiră parfumul ce o ameţea ca întotdeauna şi abia atunci începu să plângă, fără a mai avea ceva împotriva lacrimilor ei.
Sus In jos
https://dark-whispers.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Let's revive the past... Empty
MesajSubiect: Re: Let's revive the past...   Let's revive the past... Empty

Sus In jos
 
Let's revive the past...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Imprejurimile Castelului. :: Hogsmeade :: Urlet in Noapte-
Mergi direct la: