Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Dance , I wanna dance . EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Dance , I wanna dance . EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Dance , I wanna dance . EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Dance , I wanna dance . Copy_o13
Dance , I wanna dance . Vxdevn11
000 puncte
Dance , I wanna dance . 2uskk811
000 puncte
Dance , I wanna dance . 2m3sl811
000 puncte
Dance , I wanna dance . Slipdw11
000 puncte

 

 Dance , I wanna dance .

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMar Mar 06, 2012 10:10 am

Se trezi făcând paşi mari pe holuri , grăbindu - se spre un loc pe care nu îl ştie . Trece prin faţa intrării la sala de Farmece . Înăuntru sunt două eleve cu care , în mod ilogic , ar fi avut acum meditaţii . Sau un feld e a - i spune aşa . Le dă liber extrem de grăbit . Nici nu ştie unde vrea să ajungă aşa de repde , dar trebuie neapărat să fie acolo , şi încă cât mai repede . Oftează , dându - şi firele de păr burnet din ochi , ciufulindu - se puţin .
Pleacă , lăsându - le în urmă , ştiind deja unde trebuie să ajungă . Se poreşte în faţa uşii . Acum este sigur că acel loc este cel în care trebuia cu atâta necesitate să ajungă . Oftează , dându - şi din nou părul din ochi . Se aranjează rapid , apăsând apoi pe clanţă . Nu este nimeni înăuntru , cel puţin nu la prima vedere . Deşi , acum două seucunde , putea să jure că o va găsi acolo cu siguranţă . Înjură printre dinţi , trântind uşa după el , un tic atât de obişnuit lui .
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMar Mar 06, 2012 10:30 am

    Înjură nervoasă printre dinţi şi iese din Camera de Zi a Viperinilor, abţinându-se să nu se întoarcă şi să-l transforme pe imbecilul acela în şopârlă. Auzi la el, e doar o laşă. Dacă ar ştii idiotul câte persoane omorâse de când a intrat în rândul Devoratorilor, ar tăcea dracului din gură. Trage aer în piept şi se calmează, ordonându-şi să se potolească naibii odată. Îşi dă ochii peste cap şi după ce reuşeşte să-şi vină în fire, se îndreaptă spre camera Portretelor, ştiind că el va veni acolo. De unde? Dracu ştie, dar era sigură că la scurt timp după ce va ajunge, el o va urma. Trage aer în piept pentru a doua oară în cinci minute şi intră în cameră, privind pereţii plini de pozele foştilor directori şi ai altor profesori. Dumbledore, Plesneală, McGonagal, apoi Rebekah, Grey, Lee. Zâmbeşte şi se opreşte la portretul lui, privindu-l cum zâmbeşte. Desigur, toate tablourile erau vrăjite, în aşa fel încât nu se miră când Severus apăru în portretul Rebekăi, privind-o superior.
    -Şi eu mă bucur să vă văd, domnule, spune Alyssa, zâmbind amuzată şi apoi aude uşa. Se întoarce spre ea şi-l vede. Înghite în sec.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 4:57 am

Trânti uşa după el , intrând înăuntru . Înghiţi în sec când o văzu . De unde ştia că va fi acolo , aşteptându - l ? De unde ? La dracu , de unde ştie toate aceste nimicuri ? Nu le ştie , de fapt . Doar le bănuieşte . La fel cum a bănuit de când a văzut - o că va facem Viperinii mândri , la fel cum a ştiut că vor ajunge aşa . Zâmbeşte dulce către ea , dându - şi bretonul din ochi cu o mişcare rapidă , graţioasă , ce îi lăsă tenul în lumina obscură a sălii plină de tablouri .
" Presupun că ar fi trebuit să mă saluţi ? " spune zâmbind dulce către ea , apropiindu - se încet .O analizează scurt din cap până în picioare, admirând în sinea lui fiecare părticică a corpului ei .
Uniforma aceea blestemată îi maschează perfecţiunea , tot ceea ce se poate admira la ea , mai puţin ochii aceia incredibil de albaştri şi părul roşcat aprins , fermecător .
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 5:41 am

    Rămâne pe loc, privindu-l fermecată cum se îndreaptă spre ea şi-şi dă părul din ochi. Înghiţi în sec. De câte ori nu dorise să-şi poată trece degetele prin părul lui sau să-l atingă? De mult prea multe ori ca să mai poate ţine evidenţa. În schimb, nici nu-şi dădea seama când deveniseră atât de apropiaţi. Chicoteşte slab când îl aude şi clipeşte adorabil, ducându-şi braţele la spate. Începe să se legene lent când pe câlcâie când pe vârfurile picioarelor, având un zâmbet fermecător pe chipul palid.
    -Bună seara domnule profesor, cum a fost ziua dumneavoastră? A mea a fost pur şi simplu minunată, dacă exeptăm un idiot ce m-a călcat pe nervi acum câteva minute, spune şi începe să râdă încet, apropiindu-se de el. Clipeşte, ochii ei sclipind ademenitor.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 5:57 am

Zâmbi uşor văzându-i comportamentul copilăros pe care l-a adoptat pe moment. Îi stă în fire să se schimbe de la o secundă la alta, dintr-o clipă liniştită în una vulcanică. Îşi ciufuleşte părul, simţind cum capul îi explodează din nou. Această zi a fost oribilă, din punctul lui de vedere. Urăşte elevii de anul întâi care se cred atât de inteligenţi când de fapt nu ştiu absolut nimic. Zâmbeşte dulce către asistenta sa, ascultându-i turuiala lungă şi obositoare pentur ultimul neuron rămas în viaţă.
" Minunată, exceptând faptul că am avut ore cu nişte idioţi de anul întâi şi că a trebuit să fiu de faţă când directoarea s-a întâlnit cu Grey... " spune el pe un ton moale, liniştit, văzând-o cum vine mai în faţă către el. Surâde dulce la auzul râsului ei cristalin.
Nu face nimic bun pentru el. Nu face decât să îi dea idei şi să îl facă să îşi imagineze că ar putea să dea cu piciorul carierei sale doar pentru ea. Şi se urăşte în momentele de faţă, când crede asta.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 6:50 am

    Îl priveşte calmă, ascultându-l şi se încruntă când aude ultima parte.
    -Stai. Ce? Rebekah s-a întors? întrebă rămânând pentru un timp uimită şi fericită că în sfârşit lucrurile vor merge bine. Nu pentru Devoratori, nu-i păsau ce păţeau. De la un timp răsise orice acţiune cu ei, deşi încă le mai purta semnul. În schimb, faptul că Rebekah se întorsese, o preocupa mai mult decât crizele "Stăpânei" dacă ar afla că vrea să părăsească gruparea. Zâmbi larg.
    -În sfârşit. Probabil că domnul profesor Grey este foarte fericit, zice, mai mult pentru ea, căci ştia povestea dintre cei doi. Mai ales cele întâmplate acum şase luni. Se înfioră amintindu-şi cât de mult suferite directoarea lor pentru faptul că îl minţea pe Grey. Oftă încet, fericită că în sfârşit totul este bine.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 7:49 am

Rebekah? Cui îi pasă de ea? Cui îi pasă de oricine altcineva înafară de cei doi? Şi tu, ca un prost, i-ai şi dat idea asta. Oftează, lăsându-şi capul în jos . Fără să se gândească prea mult , se trânteşte pe jos , pe podeaua aceea prăfuită , oftând adânc , din toţi rărunchii .
" She's back and more annoying than ever. " îi răspunde acesta , ridicând din umeri , zâmbind uşor către ea, admirând în continuare corpul fetei.
Îşi dă părul din ochi , gândindu-se la raportul kilometric pe care va trebui să îl facă pentru Şefu' când va avea timp. Dar timp de unde? Nu ai cum să fii cu ochii pe directoare şi să mai şi scrii în acelaşi timp. Zâmbeşte către Alyssa dulce , larg, bine-voitor.
" Grey? Da, este în extaz. " " Spre deosebire de mine. "
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 8:23 am

    Îi scoate limba când îl aude şi-l priveşte, lăsând la o parte pentru un moment discuţia despre Grey şi Rebekah. În fond, era mai mult ca sigură că deşi poate profesorul ei de ACMN era extrem de fericit că persoana iubită se întorsese după atâta timp, tot o va ţine sub strictă observaţie. Asta o enerva pe ea, căci însemna că nu are încredere în dragostea şi cuvântul Rebekăi. Se încruntă.
    -Spune-mi că nu te-a pus să o urmăreşti, zice pe un ton sec privindu-l uimită. Dacă el acceptase asta cu siguranţă se va supăra pe el. Îşi puse mâinile în şolduri şi miji ochii oarecum enervată.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 9:14 am

O aude punând întrebarea dar nu este în stare să îi răspundă. Ce , să mintă adevărul pe care ea îl bănuieşte deja, aşteptând doar o confirmare a faptelor sale, ca o concluzie a gesturilor şi a felului său de a comenta. O priveşte direct în ochi şi zâmbeşte.
" Nu are rost să îţi spun altceva. Da, o urmăresc pe Rebekah. " spune el pe un ton calm, moale, cre ar fi relaxat pe oricine. " Şi momentan nu am voie să fac altceva. " adaugă pe acelaşi ton, zâmbindu - i uşor fetei, fără să se ridice de acolo de jos.
Ar fi vrut să o poată calma. Dar nu are ce să îi spună. Acesta este adevărul. Devoratorii şi Ordinul nu au fost niciodată în cele mai bune condiţii. Zâmbeşte uşor , lovind ritmat podeaua, având grijă să nu ridice prea mult praf cu fiecare bătaie în piatra rece.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 9:25 am

    Buzele roşii i se strânseră într-o linie ce nu prevestea nimic bun.
    -Da, am uitat. Voi sfinţii din Ordin! Ce să spun, de parcă aţi fi cu ceva mai buni decât noi, mârâi, ochii ei sclipind periculos în semi-întunericul din cameră. Dacă ura ceva mai mult decât laşitatea, era ipocrizia unora precum Grey şi chiar şi Lee.
    -Să înţeleg că şi eu sunt cam în aceeaşi situaţie ca şi Rebekah, nu? Şi încă nu-mi vine să cred că după ce s-a lăudat atât că o iubeşte, că a fost un prost că a pierdut-o, recurge la asemenea fapte josnice şi nu are un dram de încredere în cuvântul ei. Iar despre tine nici nu mai zis, zise nervoasă şi îi aruncă o privire ucigaşă.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 9:36 am

Ok, cu asta l-a călcat pe bec. Se ridică instant la auzul strigptelor ei, având grijă să zâmbească uşor, continuând să fie încrunctat. Ascultă până la capăt ce are de spus, apoi îi aitnge subgil chipul.
" Da, te pune în aceiaşi oală cu Rebekah. Cum şi eu aş fi înaceiaşi oală ca orice elev din şcoala asta nenorocită, nu ?" spune zâmbid din colţul gurii , continuând să îşi ţină deretele pe pielea ei albă. " Ah, dar eu cred fiecare cuvând pe care mi-l spui, până şi cea mai nereuşită minciună pe care mi-o trânteşti când te duci să vânezi pe cineva. Doar nu credeai că înghit chestia aia cu "am dormit prea mult că mi-am învăţat", nu? " turuie el din nou, cu acelaşi zâmbet al lui dulce, inofensiv.
Îşi petrece mâna pe după talia ei, trăgând-o în braţele lui.
" Reţine că eu nu sunt Grey. " îi spune silabisit, cu capul ascuns în mantia ei.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyMier Mar 07, 2012 10:29 am

    Nu reacţionează când se ridică atât de fulgerător de jos, căci sincer nu era impresionată. Era destul de nervoasă în acel moment ca să-i fie, cică frică. Da, vezi să nu. Ridică o sprânceană şi îi veni să râdă când o atinse atât de tandru. Se poate spune că era o ceartă neobişnuit de "chimică". Îşi dădu ochii peste cap.
    -Tu chiar crezi că mereu vânez pe cineva? Sau când o fac o fac pentru că aşa vreau eu? Oh lasă-mă Lee. Dacă vrei să mă vezi îngropată la doi metrii sub pământ, păi bine. Dacă am făcut ceva în ultimele luni, de când Rebekah a plecat, a fost pentru că încă mai ţin la viaţa mea. Şi e cineva prezent în ea, pentru care nu vreau să mă duc dracului. Şi poate nu eşti Grey, dar amândoi vă comportaţi la fel de imatur. Te-ai simţi bine dacă femeia pe care o iubeşti ţi-ar face, ceea ce Grey îi face Rebekăi? întrebă şi-l împinse când o lipi de el. Îşi dădu ochii peste cap.
    -Şi da, mersi pentru încrederea acordată şi mie. Apreciez asta. Câteodată regret că ţi-am spus că sunt Devoratoare, murmură apoi pe un ton rece şi trecu pe lângă el, privind încruntată podeaua. Probabil asta fusese prostia ei cea mai mare. Că avusese încredere într-unul din Ordin. Imediat cum aflase ce şi cum, dăduse fuga la Grey să-i dea raportul. Îşi muşcă buzele, hotărâtă să vorbească cu Rebekah. Rărăsise Devoratorii. Era timpul ca şi ea să facă acelaşi lucru.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 5:31 am

O prinde de mână când acesta pleacă, fără să îi mai spună nimic. Regreţi? Tu regreţi? Dar eu? Eu, care am riscat totul, de la A la Z pentru o ... O simplă elevă? îşi spune, îi strigă, în mintea lui, continuând să fie atât de calm pe exterior. Dacă ar ştii ea de câte ori a închis ochii şi la faptele lui Rebekah, de câte ori s-a prefăcut că nu ştie nimic ca să îi dea acelei femei satisfacţia superiorităţii. Şi tu , dintre toate persoanele, tu trebuie să pui sare pe rană? se întrebă singur, strângându-i mai tare mâna, simţind nevoia să îi zdrobească degetele pentru siguranţa că îi va putea ţine mâna într-a lui pentru totdeauna.
" Da, sunt un idiot. Nu-i aşa că e păcat? Un idiot îndrăgostit de tine. " şopteşte pe un ton amuzat, ridicându-şi umerii într-un arc perfect.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 5:42 am

    Ajunse aproape de uşă când o prinse de mână, oprind-o astfel. Tresări şi se încruntă furioasă privind podeaua. Acum ce mai voia? Să-i reproşeze alte lucruri despre cât de falsă sau mincinoasă fusese? Vrea să-şi tragă mâna din a lui, dar nu poate. Se întoarce cu faţa, privindu-l calmă în ochi. Până la urmă mijeşte ochii, când o strânge de mână şi mai tare.
    -Mă doare, Lee, spune şi îi prinde pumnul cu palma, încercând să i-l descleşteze din jurul braţului ei. Tresare uşor când îi aude cuvintele şi-l privi nesigură, cu un gram de neîncredere.
    -Nu spuneai tu că nu vei avea niciodată încredere într-un Devorator? întrebă şi zâmbi uşor în colţul gurii, apropiindu-se şi mai mult de el. Îl priveşte în ochi, analizându-i fiecare reacţie.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 5:52 am

Îi dă drumul la mână imediat ce aceasta îi spune că o doare. Nu voia să o doară. Nu mai voia să o doară. Sau să o doară înacelşai fel în care îl doare pe el. Cum să îl compare cu el? Oftează, dându-i cu grijă părul din ochi, zâmbindu-i apoi dulce şi larg, uitând parcă de tot ce şi-au spus acum un minut. I-a spus. Şi ea nu îi crede cele mai sincere cuvinte de când se ştie? Ar fi zbierat în acea secundă la ea, ca un disperat, sperând să îi arate că nu are nici cea mai mică îndoială în ea. Dar ea nu are de fapt îndredere în el.
" Momentan, nu eşti nici Devoratoare nici elevă. Nu eşti nimic mai mult decât o tânără care mi-a picat cu tronc. " îi spune zâmbind larg, încercând să pară senin, deşi ar fi vrut să nu trebuiască să îi sublinieze din nou că o crede indiferent de ce minciuni îi va spune.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 6:02 am

    Închise uşor ochii atunci când îi simte atingerea uşoară pe chip şi îi redeschide, privindu-i acel zâmbet care o fermecase din totdeauna. Înghite în sec, muşcându-şi buza, şi-şi duce încet palma pe gâtul lui, iar cu cealaltă îşi împleti degetele cu ale sale. Se apropriară şi mai tare, trupurile lor aproape lipindu-se şi îi zâmbi fermecător.
    -Ştiu o roşcată de la Viperini, mai zăpăcită aşa, care moare după tine. Dar nu-i pot spune numele, spune încet şi îşi apropie chipul de-al lui, lăsând o mică distaţă între buzele lor. îl priveşte în ochi, zâmbind dulce şi clipeşte adorabil din gene. Îşi muşcă provocator buza, parcă aţâţându-l să o sărute.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 6:11 am

Zâmbeşte când o simte tot mai apropae, tresărind uşor, vag, când aceasta îşi pune mâna pe gâtul lui. Atingerile ei, degetele lor împletite, de ce acum? Nu puteai să aştepţi două minute ca să poată să fugă cu tine, nu puteai să îi mai dai puţin curaj.
" Sigur nu poţi? Nici măcar profesorului preferat? " întreabă el, privind distanţa milimetrică dintre buzele lor, dintre ei.
Mişcările pe care aceasta le face sunt numai ca să îl facă să cedeze mai repede. O priveşte cum îşi muşcă buza. Nu se mai poate stăpâni. O îmipinge uşor în uşă, lipind-o apoi de el, sărutându-i apăsat şi posesiv buzele, de parcă ar fi prima şi ultima dată când ar putea face asta vrodată. Zâmbeşte slab, lipindu-şi din nou buzele de a ei, îmbătat de gustul ei.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 6:19 am

    Nu se depărtează şi nu încetează din a-l provoca, ci din contră o face şi mai special, ştiind că nu se va mai putea controla la un moment dat. Îşi trece lent vârfurile degetelor peste pielea albă a gâtului său, trasând cu unghia iniţiala numele lui ei. Coboară cu uşurinţă spre pieptul lui, privindu-l în ochi, urmărindu-i reacţiile. Tresare când trupul lui se lipeşte de-al ei, presându-l uşor de uşă şi închide ochii, răspunzându-i la sărut cu aceeaşi intensitate. Îşi duce ambele palme după gâtul acestuia, trăgându-l şi mai aproape de ea, vrând să se contopească unul cu altul şi surâde când pentru un moment sărutul ia sfârşit. Îl priveşte, apoi îşi bagă o mână în părul lui.
    -Eşti aşa de sigur că tu eşti profesorul meu preferat? şopteşte printre săruturi, jucându-se cu el. Chicoteşte.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 6:31 am

Mişcările mâinilor ei îl fac să se enerveze dinc e în ce mai tare, urând faptul că nu poate să o aibă doar pentru el. Cât de ciudat sună acest lucru. Dar este întradevăr, tot ce şi-a dorit de atât de mult timp încât a uitat de când. Răspunsul ei la sărut a fost unul surprinzător. S-a aşteptat la o palmă şi un strigăt, dar nu, l-a sărutat înapoi. Asta este ... de bine sau de rău? Îşi petrece mâinile pe după talia ei, oprind sărutul, ascultând întrebarea pusă de ea.
De unde ştie? Chiar aşa, de ce este atât de sigur? Nu ştie. Este doar o bănuială ce se arată a fi adevărată. Îi zâmbeşte larg, dându-şi părul din ochi.
" Presupuneam doar . Nu presupun bine?" întreabă el zâmbind dulce spre ea, jucându-se cu sfârşitul firelor de păr, rotindu-le între degete.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 6:40 am

    Faptul că-i simte respiraţia fierbinte pe pielea-i mult prea rece o face să se cutremure de plăcere. Îi strânge părul în pumn, abţinându-şi impulsurile ce le avea în acel moment, toate doar din cauza lui. Dacă i-ar fi spus cineva că în acea seară se certau ar fi crezut. Dar partea când ei se sărutau probabil trebuia multă muncă de convingere ca Alyssa să creadă. În schimb, era adevărat. Râse în sinea ei.
    -Hmm, când ai dreptate ai dreptate. Puştoaica ce te place e anul VI, abia a împlinit 16 ani şi se numeşte Alyssa. Ce zici? O cunoşti? şopteşte pe un ton uşor provocator, şi îşi lipeşte buzele de gâtul lui, depunând mici săruturi de-a lungul acestuia.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 6:53 am

Se certau? Da, presupune că asta făceau, nu? O ceartă din aceea între doi îndrăgostiţi care nu se put abţine în niciun fel. Zâmbeşte, prinzânud-i chipul între mâinile lui care par extrem de mari. Îi zâmbeşte larg, ascultând răspunsul ei. Avea dreptate? Oh, asta chiar era ceva de reţinut. Îşi lipşete fruntea de a ei, micşorând din ce în ce mai puţin distanţa dintre ele.
" Ah, nu ai putea fi tu, nu-i aşa? Parcă sunt un idiot... Sau nu mai ţin eu bine minte? " spune el zâmbid larg, abţindându-se cu greu să nu îi ridice puţin bărbia ca să îi simtă din nou gustul buzelor acelea dulci, să îl îmbete şi să nu se mai trezească niciodată la această realitate atât de crudă.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 7:07 am

    Îi aude întrebarea şi rânjeşte jucăuşă. Avea chef de joacă în acel moment. Îl muşcă destul de tare de gât, lăsându-i un frumos semn roşiatic, peste care-şi trece limba.
    -Oh, dar faptul că eşti un idiot, nu are nimic de-a face cu faptul că mă înebuneşti. Te joci cu mintea mea de prea mult timp. Ce ai de gând să faci în această privinţă? întrebă şi apoi îl priveşte în ochi. Îşi lipeşte buzele de ale lui, apăsat şi lacom, trăgându-l din nou lângă ea, simţindu-i prieptul bine făcut, presându-i sânii. Înghite în sec.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 7:17 am

Închide un ochi când dinţii Alyssei îl apasă pe piele. Dar Rânjeşte spre ea imediat ce aceasta îşi petrece limba peste muşcătură. Surâde uşor, trăgând-o mai înspre el. Doar puţin, distanţa dintre ei fiind şi aşa destul de mică. Răspunsul ei îl face să râdă. Râde uşor şi puţin, ca la un banc bun pe care îl auzi de atât de multe ori.
" Persupun că voi face acelaşi lucru pe care l-ai făcut tu cu mine. Te voi aduce la disperare... " rosteşte încet şi moale, simţin peste nici două seunde buzele ei lipite de ale lui, în cel mai dulce şi mai pasional sărut de care a aut parte în atât de mult timp. Surâde simţindu-i sânii lipiţi de pieptul lui bine-conturat.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptyJoi Mar 08, 2012 7:28 am

    Mârâie uşor auzindu-i răspunsul. Şi totuşi îi plăcea asta.
    -Nu mă deranjează, şopteşte având buzele încă lipite de ale lui. I le muşcă uşor, apoi trece cu limba peste ele, cerându-i voie să pătrundă în locaşul lui umed. Îi atinge pieptul cu degetele, indrăznind să-i desfacă "accidental", un nasture al cămăşii pe care el o purta. Îi atinse pielea cu degetele, înfiorându-se doar datorită apropierii dintre ei doi. Îşi strecoare limba printre buzele acestuia, explorând locul în amănunt. Îi invită apoi limba la joacă, chicotind în sinea ei.
Sus In jos
Sung Lee Park
Profesor
Profesor
Sung Lee Park


Mesaje : 36

Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . EmptySam Mar 10, 2012 3:03 am

Zâmbeşte larg, ascultânud-i răspunsul. Cum să nu o dernjeze? Lucrurile prin care trece el sunt oribile. Nici nu ştie ea cum este să fi împărţit în zece direcţii deodată, fără nicio şansă de a te aduna la loc când ai terminat.
Buzele lor sunt lipite într-un sărut tăcut, pasional, din care nu s-ar fi desfăcut niciodată de ea. Îşi începe dansul cu limba ei, jucându-se cu ea, explorând fiecare zonă, vrând să fie sigur că ştie totul. o rpiveşte zâmbind, jucându-se cu degetele ei, care sunt lipite de pieptul lui, împletindu-le cu ale acesteia, simţind-o din ce în ce mai aproape, ca să o lipească din ce în ce mai tare de el, ca să nu îi mai dea drumul niciodată.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dance , I wanna dance . Empty
MesajSubiect: Re: Dance , I wanna dance .   Dance , I wanna dance . Empty

Sus In jos
 
Dance , I wanna dance .
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Etajul 3 :: Camera Portretelor-
Mergi direct la: