Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark whisper


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» All time low
Black and White EmptyDum Mar 11, 2012 9:48 am Scris de Tsubasa Kurumi

» I don't care.
Black and White EmptyDum Mar 11, 2012 9:47 am Scris de Shin Daesung

» Dreams thrown in the rain!
Black and White EmptyDum Mar 11, 2012 6:46 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Tell me goodbye.
Black and White EmptySam Mar 10, 2012 9:02 am Scris de Ireene Hildegarde.

» My heart pronounce your name , my love ...
Black and White EmptySam Mar 10, 2012 6:28 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» " There are flaws in romance , but love is perfect "
Black and White EmptySam Mar 10, 2012 5:31 am Scris de Alyssa J. DuPont.

» Baby, don't cry
Black and White EmptySam Mar 10, 2012 5:23 am Scris de Tiffanie Johnsonne.

» Let's have some fun...
Black and White EmptySam Mar 10, 2012 4:49 am Scris de Rebekah de Valois.

» Dance , I wanna dance .
Black and White EmptySam Mar 10, 2012 3:18 am Scris de Alyssa J. DuPont.

Black and White Copy_o13
Black and White Vxdevn11
000 puncte
Black and White 2uskk811
000 puncte
Black and White 2m3sl811
000 puncte
Black and White Slipdw11
000 puncte

 

 Black and White

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kain Kaira

Kain Kaira


Mesaje : 5

Black and White Empty
MesajSubiect: Black and White   Black and White EmptyMar Mar 06, 2012 8:39 am

    Calca nepasatoare pe crengutele uscate din Padurea Interzisa. Pe umerii ii sasaia incet Atena, sarpele sau pretios. Parul lung ii cadea pe spatele gol. Umerii ii erau acoperiti de vesnica pelerina sangerie. Inspira adanc aerul rece al noptii, ridicandu-si usor privirea rece spre cerul negru al noptii. Un zamabet demonic ii aparu pe chip. Isi inscenase moartea inca de dimineata, pentru ca mai apoi sa dispara fara urma. Alessandra Decrew nu mai exista, si nimeni nu avea sa afle ce s-a intamplat.
    Stia ca nimeni nu avea sa o gaseasca in acel loc. Elevii nu aveau voie sa se apropie de Padurea Interzisa, iar ea nu avea voie sa se apropie de castel. Prostii. Dementorii si Aurorii erau asa de usor de evitat, incat trecuse pe langa ei de parca nici nu erau acolo.
    Sopti cateva cuvinte in Reptomita iar Atena sasai prelung.
Sus In jos
Alyssa J. DuPont.
Viperini
Viperini
Alyssa J. DuPont.


Mesaje : 49

Black and White Empty
MesajSubiect: Re: Black and White   Black and White EmptyMar Mar 06, 2012 8:52 am

    Rânji ironic, încă surprinsă de ceea ce aflase în acea după-amiază. Era o seară de toamnă târzie, când căldura verii încă se resimţea extrem de bine în jur. Îşi trase roba pe ea şi ieşind afară din cameră, se îndreptă spre Camera de Zi a Viperinilor. Îi salută absentă pe cei prezenţi acolo şi apoi se strecură printre ei, ajungând la subsol. Urcă scările rapid şi în câteva clipe, deschise uşa, lăsând aerul răcoros al serii să o învăluie. Să afle că directoarea era una dintre Devoratori şi încă, mâna dreaptă a Liderului, era ceva ciudat şi hilar totodată. Clătină din cap amuzată şi se îndreptă spre Pădurea Interzisă, fredonând un cântecel vesel, ce o făcea să râdă amuzată. Oftă fără griji, şi trase aer în piept, lingându-şi buzele.
Sus In jos
Kain Kaira

Kain Kaira


Mesaje : 5

Black and White Empty
MesajSubiect: Re: Black and White   Black and White EmptyMar Mar 06, 2012 9:02 am

Faptul ca cineva isi facea simtita prezenta era un lucru hilar. Isi indrepta alene privirea neagra catre cea ce tocmai intrase in acel loc. O copila ce parea sa fie la Viperini datorita emblemei si a sarpelui verde pe de pe pelerina acesteia. Murmura un "Perfect" intrucat fata era una de a ei. Bine inteles, nu avea cum sa isi recunoasca stapana. Nimeni nu reusea, acesta fiind punctul ei forte.
Ce cauti aici, pustoaico?! Intreba tare, pentru a fi auzita. Singurul lucru pueril pe care putea sa il faca era sa dea repede fuga la Directoare si sa o toarne. Stia insa ca nimeni nu avea sa o creada.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Black and White Empty
MesajSubiect: Re: Black and White   Black and White Empty

Sus In jos
 
Black and White
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Imprejurimile Castelului. :: Padurea interzisa-
Mergi direct la: